Casio uvedlo nové hodinky G-Shock, které propojíte s mobilem

Casio G-Shock DWH5600

Vypadají jako klasické ikonické hodinky, které známe třeba i z filmů, ale tak úplně nejsou. Společnost Casio představila hybridní verzi legendárního hranatého modelu G-Shock ze série 5600, která se dá propojit s mobilním telefonem a nabízí řadu chytrých funkcí. Novinka s označením Casio G-Shock DWH5600 prozrazuje smart výbavu již svým vzhledem. Zatímco vpředu se zdají hodinky jako běžně „hloupé“, vzadu jsou k vidění senzory.

Hodinky mají několik funkcí pro každodenní aktivity včetně běhu, cvičení, chůze a intervalového tréninku. Nechybí sledování zdravotního stavu, jako je monitorování srdečního tepu. Optický snímač pro měření srdečního tepu využívá světlo LED pro určení případných změn průtoku krve. Casio G-Shock DWH5600 jsou také vybaveny akcelerometrem pro počítání kroků a vestavěnou GPS. Mají rovněž nárazuvzdornou konstrukci a disponují vodotěsností do dvousetmetrové hloubky. Nabíjet je se dá jak skrze solární panely, tak i USB kabelem.

Casio G-Shock DWH5600 hybridní hodinky displej hodiny

Světový čas v chytrých hodinkách obsahuje 38 měst + UTC a podporovány jsou také časy východu a západu Slunce. Stopky mohou měřit až 100 hodin, jsou vybaveny 60minutovým odpočtem a lze nastavit až čtyři denní alarmy. Nechybí vibrační upozornění.

Některé součásti chytrých hodinek (pouzdro, rámeček a řemínek) jsou vyrobeny z biologických pryskyřic. Pouzdro je vyrobeno z pryskyřice vyztužené uhlíkovými vlákny a je to první model v řadě G-Shock s takovými součástmi. Nové Casio DWH5600 je možné předobjednat na webu výrobce za cenu 300 dolarů, tedy cca 6 400 Kč. K dispozici jsou dvě barevné varianty.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaké máte zkušenosti s hybridními hodinkami?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)