Menu

Cardboard Camera: nafoťte si sami virtuální realitu pro 3D brýle

Majitelé patrně nejlevnějšího dostupného systému pro virtuální realitu Google Cardboard jistě potvrdí, že pro tyto 3D brýle existuje překvapivě široká škála obsahu (viz například článek Daniela Macha 5 aplikací pro Google CardBoard, které byste měli vyzkoušet). Bohužel až dosud nebylo mnoho cest, jak si uživatel mohl vytvořit svůj vlastní obsah. Změnit to má aplikace Cardboard Camera, s jejíž pomocí můžete například pořizovat prostorové panoramatické fotky ze své dovolené, akce nebo zajímavého místa. S Google Cardboard se pak můžete virtuálně vrátit na úžasné výlety do vzdálených míst a zažít pocit, že jste skutečně tam.

Co Cardboard Camera umí?

Nová aplikace z dílny Google umí pořídit sérii fotek a automaticky je připraví pro stereoskopické 3D brýle. K pořizování snímků tedy Cardboard potřebovat nebudete, k jejich prohlížení byste ho však mít měli. Aplikace navíc zachytává úryvek okolních zvuků, takže při prohlížení budete moci vychutnat atmosféru místa dalším smyslem.

Simulace 3D efektu

Simulace 3D efektu

Aplikace provede uživatele celým procesem, během kterého jsou pořízeny fotografie, z nichž je následně sestavena celá scéna. Stačí jen stát na místě a otáčet zařízením dokola. Fotoaparát postupně získá několik záběrů, Cardboard Camera z nich poté sestaví výsledný 3D obrázek, který si můžete prohlédnout přímo ve stylizované galerii. Snímky lze pochopitelně prohlížet i na obrazovce, nicméně k prostorovému zážitku je nutné umístit telefon do zařízení kompatibilního s Google Cardboard. Obrazovka se následně přepne do stereoskopického režimu, v němž lze procházet a prohlížet pořízené fotografie.

Google jako hlavní vlastnosti a funkce aplikace Cardboard Camera jmenuje:

  • Pořizujte nádherné prostorové panoramatické fotky se zvukem, které můžete prohlížet a poslouchat ve VR.
  • Hned po stažení aplikace můžete začít okamžitě pořizovat fotky. Nepotřebujete žádné přihlášení ani účet.
  • Zobrazení fotografií ve virtuální realitě pomocí Google Cardboard.

Proč zkusit aplikaci Cardboard Camera?

Fotografie pro virtuální realitu jsou trojrozměrná panoramata s mírně odlišnými pohledy pro každé oko, takže objekty, jež jsou ve skutečnosti blízko, vypadají blízké i na snímku, zatímco vzdálené působí dalekým dojmem. V příslušných brýlích se můžete rozhlížet kolem sebe a zkoumat obraz ve všech směrech. Navíc lze poslouchat zvuk, získaný během pořizování snímku, který podtrhne atmosféru místa. Rámcovou představu si můžete udělat z následující animace (přehrávání se spustí po klepnutí na obrázek).

Jak funguje Cardboard Camera?

Jak funguje prohlížení obrázků pořízených v Cardboard Camera?

S programem Cardboard Camera si prostě můžete vytvořit svůj vlastní zážitek ve virtuální realitě. Můžete se tak vrátit na vrchol kopce či hory, odkud bylo k vidění nádherné panorama, do ZOO, kde jste viděli (a slyšeli) zajímavé živočichy, nebo na svůj narozeninový večírek.

Aplikace Cardboard Camera je ke stažení zdarma pro zařízení s Androidem 4.4 a novějším. Od včerejšího večera zaznamenala již více než tisíc stažení a její průměrné známka je 4,7. Instalační balíček je velký 33 MB.

Cardboard Camera
Cardboard Camera
Developer: Google LLC
Price: Free

Zdroje: Android Police, Android Central, Google Official Blog.

 

Komentáře

james

james

4.12.2015 10:03

vy, co s tim mate zkusenosti, jak dlouho se to da pouzivat, nez je vam spatne, boli hlava?

JeMiToCUMAK

JeMiToCUMAK

4.12.2015 10:15

Lepší jsou tedy 360, se dá rozhlížet kolem sebe i nahoru a dolů, jen to chce trochu cviku na jejich tvorbu mobilem, ale tak nic těžkého. Efekt v google cardboard pak stojí za to. Jinak hlava nebolí, dá se dívat docela dlouho, ale tak to je dost podle člověka.

Stephen

stephen 0

z aplikace
4.12.2015 10:45

Opet jako cardboard aplikace neni kompatibilni s mym telefonem Lenovo K3 Note, android 5.0.1. Skoda, drive to fungovalo.

M.

M.

4.12.2015 11:11

James: To asi zalezi… Treba me zacalo byt blbe uz po pul minute..

Jerry

Jerry

4.12.2015 11:37

Co dělá ta aplikace navíc oproti Google Sphere v aplikaci Google Fotoaparát?

Vladislav

Vladislav

4.12.2015 11:41

Mě je třeba už blbě, když napíšete, že je vám blbě.

pavoukandre

z aplikace
4.12.2015 12:26

vyborna appka pro kominiky. Udelate foto na střeše a doma si můžete počítat komíny.

Jonas

Jonas

4.12.2015 15:38

Jsou cardboard kompatibilní s Galaxy A3 ?

cadyss77

z aplikace
4.12.2015 16:16

Klasický papírový cardboard je v pohodě, viděl jsem přes něho krásně. Pro větší pohodlí jsem s Číny objednal plastový brýle od Ritechu a zaboha nemůžu zaostřit i když jsem přes QR kód nastavil apku cardboard na moje brýle. Obraz mázlej prostě. Mám LG G3. Nemá s tím někdo zkušenosti?

TomHol

TomHol

4.12.2015 19:35

Neni mozne (alespon ne trivialne a uz vubec ne timto zpusobem) udelat snimek ktery bude zaroven 360 a zaroven 3D. Toz tak :-) Btw zkuste si na YouTube zapnout filtr na 3D a 360 najednou, presne proto to taky nic nenajde…

Jerry

Jerry

4.12.2015 21:16

TomHol: Proč by to nemělo být možné? Pokud prostě umístíš dvě kamery na kouli o velikosti hlavy a čočky budou “na místě očí” a to koulí uděláš 360 stupnu, tak bys měl dostat 360 a 3D

james

james

5.12.2015 9:56

dobre vyuziti bude u porna :D

Petr

Petr

6.12.2015 15:46

Ahoj, uzivateli AdBlocku :-D To me pobavilo :-D

Var-G

Var-G

7.12.2015 0:17

Nic horšího než cardboard jsem si nekoupil. Vyhozené peníze vůbec to nemá efekt že bych byl ve hře atd. Nechapu jak se u toho někdo může spotit a říkat jak je to úžasné, se mnou to nic nedělá pouze mám displej pár cm od oka…

furtnakashi

15.2.2016 16:07

Var-G: Nezapomněl sis tam dát ty čočky? :D

RSS (komentáře k článku)