5 aplikací pro Google CardBoard, které byste měli vyzkoušet

Cardboard-nahledak

Kartonové brýle pro virtuální realitu, Cardboard, snad nemusíme nijak představovat. Naopak bychom vám ale mohli dát pár tipů na obsah, kterým jim vdechnete nový život. Jistě jste svůj Cardboard už před několika měsíci zavřeli v šuplíku nebo skříni a dočista na něj zapomněli. Nadchází čas, abyste své krabičky znovu vytáhli. Alespoň k vyzkoušení těchto zajímavých tipů.

1. Caaaaardboard!

Caaaaardboard! je jednoduchá hra, založená na pádu z velké výšky. Zatímco ve hře pomalu padáte, můžete sbírat různé bodíky, které vaše skóre budou postupně zvyšovat. Kromě samotných bodů zde najdete i místa, která vás mohou vrátit o několik metrů či desítek metrů výše a dovolí vám přidat další body navíc.

Cardboard - Caaaaardboard!_App

Hra je to v celku zábavná, přestože je takto jednoduchá. Tím, jak natáčíte svou hlavu, ovládáte gyroskop, který pak zajistí vyhýbání se překážkám a otáčení se na strany.

Caaaaardboard!
Caaaaardboard!

2. Insidious VR

Pokud patříte mezi fandy hororů, Insidious VR je právě pro vás. Ve třetí kapitole této skvěle zpracované hry/animace budete čelit zákeřnému duchovnímu teroru. Elise Rainer, kterou ztvárnila herečka Lin Shaye, se stane vaší průvodkyní v posmrtném životě a dovolí vám vyzkoušet si tuto mrazivou zkušenost.

Cardboard - InsidiousVR_App

Insidious VR je naprostou skvělou aplikací pro Cardboard. Ani vás nebude trápit, že vlastně ani nemusíte nic dělat. Na druhou stranu, aplikace je dostupná jen pro vybraná zařízení (viz Obchod Play). Na těch dalších vám sice možná půjde nainstalovat, vývojáři ale varují, že nemusí správně fungovat.

Insidious VR
Insidious VR

3. Titans of Space

Titans of Space je takový malý kapesní průvodce naší sluneční soustavou. Stáváte se pilotem malé průzkumné lodě a můžete si létat po sluneční soustavě, jak je libo. Zastavíte se vždy před nějakou z planet či před některým z jejich měsíců a dozvíte se zajímavé informace. Například vzdálenost od Slunce, průměr planety/měsíce nebo další fakta a zajímavosti.

Cardboard - TitansOfSpace_App

Hra má pěkně propracovanou grafiky a dá vám na výběr z několika možností ovládání. Můžete si vybrat mezi ovládání pohledem (stačí se dlouze zadívat na ovládací prvek před sebou a už se dějí věci) nebo fyzicky tlačítkem na Cardboardu.

Titans of Space® Cardboard VR
Titans of Space® Cardboard VR

4. WAA! VR

Pokud si rádi dopřáváte meziplanetární bitvy, čapněte Cardboard a nainstalujte WAA! VR. Stáváte se malým astronautem, který musí bránit svou milovanou planetu zemi před nálety asteroidů. Na asteroidy budete vysílat naváděné rakety a doufat, že není pozdě na záchranu své planety.

Cardboard - WAA!VR_App

Hra má pěknou polygonovou grafiku, která neomrzí. Ovládání je opět možné dvěma způsoby, buď pouze očima, kdy se stačí dívat na ovládací prvky, nebo magnetickým ovladačem, který je součástí každé skládačky Cardboard.

5. Trinus VR

Pokud si o sobě myslíte, že jste fajnšmekr, do Trinus VR se vyplatí investovat. Pomocí stejnojmenné aplikace pro Windows a USB kabelu, nebo Wi-Fi můžete svou virtuální realitu posunout o další krok dál. Cardboard díky aplikaci Trinus VR totiž dokáže zobrazit obsah z monitoru počítače na vašem telefonu. Můžete si tedy zahrát svou oblíbenou hru s „VRýlemi“ na očích nebo se podívat na 3D film, aniž byste potřebovali 3D monitor či televizi.

Cardboard - TrinusVR_App2

Aplikace má i svou Lite verzi, která je zdarma. Je však limitovaná svými možnostmi a přes obraz vkládá po chvíli velký vodoznak, takže obraz není koukatelný. Doporučujeme tedy utratit pár kaček a zainvestovat do skvělé aplikace. Ta desktopová již je zdarma a spárování může proběhnout.

Cardboard - TrinusVR-PC_App
Trinus CBVR Lite
Trinus CBVR Lite
Trinus CBVR
Trinus CBVR

Tip plus: Cardboard

Mimo tipy samozřejmě nemůžeme zapomenout na aplikaci, kterou pro Cardboard stvořil sám Google. Aplikace Cardboard vám dovolí proletět se po vybraných místech na světě pomocí implementované aplikace Earth. Podíváte se tak například do Chicaga či Grand Canyonu. Dále se můžete podívat na zámek ve Versailles s virtuálním průvodcem, díky aplikaci Tour Guide. Nechybí ani ukázka virtuálního muzea Exhibit, ve kterém si můžete prohlížet 3D modely starožitností a kulturních artefaktů. Třešničkou na pomyslném dortu pak může být 360° animovaný minifilm Windy Day.

Cardboard - Cardboard_App

Aplikace Cardboard slouží především jako ukázka toho, co Cardboard dokáže. Nejedná se o aplikaci, se kterou byste zahnali kdoví kolik hodin času, ale ukáže, jakým směrem se může Cardboard vydat na své dlouhé cestě. Levnější brýle pro virtuální realitu totiž nejspíš nikdy nebudou.

Cardboard
Cardboard

Zdroj a insiprace: AndroidAuthority.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)