Aplikace Camera Mute: Umlčte zvuk závěrky při focení telefonem

Zvuk závěrky fotoaparátu může být leckdy pěkně otravný. Část uživatelů tento problém registrovat vůbec nemusí a mohou si dokonce defaultně zvuk vypnout – to však není případ mnoha telefonů. Jak autor aplikace Camera Mute uvádí, problém se týká především Samsungů. Zmiňovaná jednoduchá aplikace se postará o vypnutí zvuku závěrky a nepotřebuje k tomu ani root či příliš mnoho oprávnění.

Camera Mute se postará o otravné zvuky při focení

Ačkoli je častokrát možným řešením vypnout celkové zvuky telefonu a tónu při pořízení fotografie se tak vyhnout, celá operace je zbytečně složitá: uživatel musí nastavit tichý profil a následně ho zase musí sám vypnout. Aplikace Camera Mute, která se zatím nenachází na Google Play, se o takový úkon postará automaticky. Podle zvoleného nastavení vypne zvuk fotoaparátu a po jeho minimalizování nebo zavření se zvuk vrátí sám na původní hodnoty.

Původně pro Samsungy, funguje však i na dalších zařízeních

Sám autor aplikace uvádí, že na jeho smartphonu Note 3 ho zmiňovaný problém naštval natolik, že pomocí oblíbeného Taskeru vytvořil aplikaci Camera Mute. Software je kompatibilní s celou řadou telefonů, cílovou skupinou jsou však uživatelé Samsungu – mějte proto na paměti, že funkčnost a spolehlivost se může odvíjet od typu telefonu. Pokud vám však funkce opravdu chybí, neváhejte napsat autorovi o přidání podpory vašeho zařízení.

Bez vlezlých oprávnění a rootu

Výhodou aplikace je zanedbatelná velikost celého souboru, stejně tak jako nevyžadování práv root. Ty z vás, kteří si dávají pozor na spyware a neholdují aplikacím s přílišnými právy, potěší Camera Mute také. Aplikace navíc fungovala spolehlivě, ačkoli náš telefon se nenacházel na seznamu podporovaných zařízení.
camera mute apk download stažení nebo pomocí QR kódu.[/alert-success]

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)