Menu

Britský T-Mobile couvá: FUP se nedotkne stávajících zákazníků

Včera jsme informovali o plánovaném zavedení 500MB limitu pro přenesená data, které chce od 1. února zavést britský T-Mobile a mělo platit pro všechny nové i stávající uživatele. Opatření, zejména kvůli necitlivě formulovanému sdělení, že si uživatelé mají stahovat soubory a pouštět videa doma, vyvolalo vlnu negativních ohlasů. Konkurenční operátor v reakci na tento krok dokonce zcela zrušil limit na jednom ze svých tarifů. Největší nesouhlas ale vyvolal fakt, že omezení na 500 MB měsíčně mělo platit i pro klienty, kteří měli uzavřené smlouvy s deklarovaným maximálním přenosem 1 respektive 3 GB dat.

Jen dva dny po původním oznámení T-Mobile UK dává zpátečku s tím, že nově zavedené limity se současných klientů týkat nebudou. S kůží na trh nakonec šla viceprezidentka firmy Linda Hardy, která na webových stránkách uvedla: “Neplánujeme žádnou změnu datových balíčků pro stávající zákazníky a omlouváme se za způsobené nedorozumění. Revize Fair Use Policy je navržena tak, aby zajistila lepší kvalitu služeb pro všechny uživatele mobilního Internetu.”

Zdroj: Android Phone Fans

 

Komentáře

Stanislav Osmera

Stanislav Osmera

13.1.2011 15:55

No t-mobile je desnej operator. Ja mam treba Virgin a jelikoz volam malo tak nemam zadnej tarif, ale jen predplacenku (v UK se tomu rika “pay as you go”) a mam k tomu balicek na mesic za 5 liber a v tom je stahovani 1GB dat. To mi bohate na smarphone staci na vsechno.

awe_cz

awe_cz

14.1.2011 0:15

U nas za ekvivalent peti liber nemas ani FUP 200MB… achjo

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

14.1.2011 9:45

To: Stanislav Osmera
5 liber = 143 Kč a za to máte 1 GB? Pěkné :). Jak už napsal awe_cz – jen ho doplním – u nás máte za 177 Kč (6,15 liber) FUP 150 MB. No nekupte to :-/
Srovnání: UK = 0,14 Kč/MB, CZ=1,18 Kč/MB. Máme tedy osmkrát dražší Internet :(

RSS (komentáře k článku)