Menu

Brány Skeldalu: Pomozte s portem legendární české hry na Android

V našem nedávném článku o nejlepších RPG hrách se v komentářích mihlo jméno Brány Skeldalu v souvislosti s tím, že by bylo fajn si tohle legendární české RPG od Jindřicha Rohlíka a jeho Napoleon Games zahrát i na přenosných zařízeních. Jestli je to shoda náhod či snad vůle osudu, těžko říci. Důležité je, že se na serveru Startovac.cz (česká obdoba Kickstarteru) objevil projekt, který má Brány Skeldalu přenést na operační systémy iOS a Android. Za hrou i nyní stojí Jindřich Rohlík, veterán české herní scény, a od veřejnosti si žádá 180 000 Kč na to, aby hru mohl naportovat a následně vydat zcela zdarma, bez reklam a mikrotransakcí.

dungeons05-2 POH202f5b_bs_02

Věru, částka to není malá, zvlášť když přihlédneme k velikosti českého trhu a některým nepěkným zvyklostem českých hráčů. Hra, která v roce 2008 vyšla jako freeware, bude ale potřebovat kompletní přepsání kódu, protože mobilní procesory jsou postavené na odlišné architektuře než klasické desktopové. Už nyní je ale jasné, že zrovna hardwarový výkon nebude představovat výrazné omezení. Však původní hře stačil ke spuštění počítač s dnes již směšnými 128 MB RAM a CPU na taktu 350 MHz. Dále se kvůli portu musí připravit nové ovládání, které bude fungovat na dotykových displejích a hra díky němu půjde ovládat i na malých displejích. K tomu si připočtěte ještě intenzivní testování a je jasné, že na pár měsíců práce je zaděláno.

skeldal brany-skeldalu

Brány Skeldalu jsou českým “krokovacím” RPG/Dungeonem, který se v regálech obchodů objevil roku 1998. Hráč ovládá skupinku nejprve tří, posléze až šesti postav, které putují zemí Roveland. Tento pradávný ostrov je sužován pěti mágy, kteří otevřeli brány pekel a hráčovým úkolem je samozřejmě čaroděje zastavit. Grafika kombinuje předrenderovaná prostředí s ručně malovanými postavami a je skvěle doplněna návykovou hratelností.

Pokud máte zájem stát se sponzorem tohoto smělého projektu, zastavte se na oficiální projektové stránce na webu Startovac.cz a podívejte se, jakými částkami můžete projekt podpořit. Osobně jsem spíš realista a obávám se, že požadovaná částka je poměrně vysoká. Na druhou stranu, pokud by se projekt podařilo zafinancovat, byl by to pro český herní průmysl výrazný krok novým směrem.

http://youtu.be/bkQMny1DJwA

 

Komentáře

Ilfirin

Ilfirin

3.4.2013 9:03

Kickstarter proboha

Roman

Roman

3.4.2013 9:29

Pomozte mi dostavět dům.
Potřebuji dodělat balkón, fasádu, plot, příjezdovou komunikaci a bránu.
Nějaké peníze mám, nepotřebuji už moc. Stačilo by tak 150 tKč.
Za odměnu si můžete zcela zdarma dům z blízké silnice prohlídnout a projít se kolem plotu.

caezar

caezar

3.4.2013 9:37

hlavne aby to nebyl zase neakej podvod jako tenkrat s bulankama

Roman

Roman

3.4.2013 10:51

Já vás podvést nechcu. Dodělat to musím a to že se můžete přijít podívat, myslím taky vážně.

arcadio

arcadio

3.4.2013 11:07

popravdě to je JEDINÁ hra, kterou jsem si kdy koupil. sice ty poslední levely byly trochu nuda, ale hratelnost neskutečná….
myslim, že by měl ten člověk zvolit model placený aplikace za cca 50kč, kdo přispěje, tak ten dostane app zadara…. jinak si nejsem jistej jestli je tu 1000-2000 lidí co přispejou jen tak… a to i na takovou legendu

dexter

dexter

3.4.2013 12:15

romane, závist je svině, co? Navíc, tvůj příklad je mimo – on to nedělá pro sebe, ale pro ostatní, zatímco ty si ten dům stavíš pouze pro sebe. Příště se více zamysli a dej příklad, kterej se alespoň trošku blíží problému.

kosta

kosta

3.4.2013 12:49

Roman: pokud ten dům následně necháš kohokoli bez omezení používat, pak tvůj příklad sedí, jinak jsi hodně mimo mísu :)

každopádně autora moc nechápu, měl raději udělat placenou app, přispěvovatelům ji nabídnout zdarma + nějaký podíl na případném zisku. Ale třeba má hodně kamarádů co mu nasypou desetitisíce na to aby si mohl půl roku hrát a udělat si reklamu (a tím se dostat k již zajímavějších zakázkám). osobně bych na něco takového nepřispěl, nemluvě o tom že skeldad mi ani tenkrít nepřišel jako žádná super hra, i historický dungeon master 1 to strčil do kapsy.

kromsa

kromsa

3.4.2013 13:35

Brany Skeldalu dobry, sice jsem nikdy nepochopil co na tom kdo vidi, ale to je vec nazoru ( dohrano do pulky, pak zu jsem nemel silu pokracovat )

Pouziti startovace chapu, ale v uspech neverim.

Miroslav Suchy

Miroslav Suchy

3.4.2013 14:52

Kickstarter a anglicky a stejná částka se vybere v dolarech za týden.

sesposrals

sesposrals

3.4.2013 14:58

O tom bych silne pochyboval.

Roman

Roman

3.4.2013 16:46

…ale prd závist.
Jen se k takovým sbírkám od jisté doby stavím skepticky. A to na nejrůznější SOS vesničky apod, DMS-ky přispívám.
Jen sbírka tohodle typu mi připomněla, sbírku na chod jistého webu, zaplacení hostingu. Bylo třeba platit měsíčně určitou částku, tak se vyhlásila sbírka, lidi přispívali a jen stokoruny to nebyly, já taky přispěl. Na webu byl seznam přispěvovatelů, lidi měli v profilu částku, kterou celkem přispěli, byl veden jakýsi účet kolik je vybráno, kolik zaplaceno, šlo to celkem dobře.
Až jednou byly stránky nedostupné. Časem se zjistilo, že jeden z “majitelů” webu se ztratil, slehla se po něm zem. Po penězích samozřejmě taky. Nezbohatnul na tom, ale na slušnou dovolenou měl.
Takže sbírky této kategorie, za mně: NE!

Honzik028

Honzik028

4.4.2013 14:37

Copak svetandroida neprispeje ? :) Meli byste jit prikladem.

RSS (komentáře k článku)