TOPlist

TOP 10: Nejoblíbenější bezdrátová / Bluetooth sluchátka v ČR

bezdrátová Bluetooth sluchátka TOP 10 ČR

Sluchátka, která jsou bez použití kabelů schopná oboustranně obhospodařit přenos zvuku či instrukcí v kombinaci s mobilem či jiným chytrým zařízením, jsou dnes už naprostý standard. Produkt, který byl ještě před několika lety skoro sci-fi výstřelkem, dnes nosí po kapsách kdekdo. Může za to velmi rychlý vývoj, osvojení standardů mnoha výrobci a tím pádem i snížení cen na opravdu nízké hodnoty. Jak jsou na tom bezdrátová / Bluetooth sluchátka na trhu v ČR z pohledu popularity?

Jak jsme vybírali?

Vydali jsme se na Heuréka.cz a nabídku sluchátek nechali v rámci tamního algoritmu seřadit podle oblíbenosti. V popisu žebříčku stojí, že je sestaven podle hodnocení v recenzích a celkových prodejů. V kategorii Sluchátka drtivě vedou ta bezdrátová / bluetooth, takže nebyla potřeba další filtrace.

Nejoblíbenější bezdrátová / Bluetooth sluchátka v ČR

1) Apple AirPods 2019

Ačkoli jsme magazín o Androidu, v případě bezdrátových sluchátek nejede přes první místo vlak a není potřeba jej příliš rozporovat. Klasický model Apple sluchátek dlouhé roky udává trendy hlavně v designu, ale i v některých zajímavých funkcích.

2) Apple AirPods PRO

Vylepšená a také podstatně dražší verze „jablečných“ sluchátek, která jsou v tomto případě vybavena silikonovými špunty.

3) Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

I tato sluchátka již v podstatě patří mezi klasiku. A to i u Čechů, kteří je objednávají ve velkém nejen v tuzemských obchodech, ale i v čínských e-shopech. Kvalita rozhodně není špičková, ale poměr cena / výkon je parádní.

4) Niceboy HIVE Podsie 2021

První zástupce solidně rostoucí značky, který nabídne velmi zajímavou výdrž samotných sluchátek (až 9,5 hodiny) a povedenou vizualizaci nabití baterie na pouzdru.

5) Samsung Galaxy Buds+

Chronologicky i vývojově řadový následovník modelu Galaxy Buds, který nabídne lepší výdrž a pár nových technických vychytávek za slušnou cenu.

6) QCY T1C

Druhá nejlevnější a stejně tak neznámá sluchátka z celého žebříčku. Za cenu kolem tří stovek velké zázraky neočekávejte. Ale evidentně se úspěšně prodávají.

7) Samsung Galaxy Buds Pro

Zatím nejvybavenější a nejdražší Samsung sluchátka se špičkovým ANC i ambientním módem pro zesílení okolního zvuku.

8) Tblitz A7s TWS

Úplně nejlevnější zástupce první desítky. S běžnou cenou pod 250 Kč si nemůže logicky moc vyskakovat, ale minimálně po designové stránce jde o zajímavý kousek.

9) Niceboy HIVE Pods 2

Druhý reprezentant série HIVE. Trochu vybavenější a schopnější než kolega na čtvrté pozici. Chlubí se hlavně až 12hodinovou výdrží sluchátek.

10) Sony WH-1000XM4

Trochu překvapivé může být, že nadvládu pecek / špuntů v TOP 10 narušuje pouze jeden model sluchátek s hlavovým mostem a cirkumaurální konstrukcí. Už ale asi nepřekvapí, že jde zrovna o zástupce extrémně povedené série WH-1000X od Sony, která ve své kategorii platí za průkopníka v mnoha aspektech.

Která sluchátka z této TOP 10 jste vyzkoušeli?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)