BlueStacks umožní spouštět Android aplikace pod Windows

No Image-06

Už jste si někdy chtěli zahrát své oblíbené hry z Androidu na vašem počítači? BlueStacks je odpověď! S tímto novým programem, budete moci spouštět Android aplikace na téměř jakémkoli PC s Windows na platformě x86.

S BlueStacks nebude nutné restartovat počítač do jiného operačního systému – bude stačit otevřít Android aplikaci a ona poběží přímo ve Windows. Server Übergizmo způsob fungování přirovnává k Parallels Desktop, jež znají uživatelé Macintoshů. Zatím víme jen o jednom negativu: zmíněný software ještě není k veřejně dostupný, neboť je teprve ve fázi testování.

Samozřejmě je tu mnoho otázek – například: jak rychle budou aplikace v tomto emulátoru fungovat? Jak bude řešen hardware – například senzory polohy a zrychlení? Seznam by mohl pokračovat dál a dál. Navíc – pokud jste někdy jako emulátor pro spouštění Android aplikací používali Android SDK (podrobný návod jak na to najdete v našem článku Další způsob, jak rozběhat Android na PC, případně můžete zkusit jiný způsob), pak patrně víte, jak neskutečně pomalé to je a o kolik zaostává rychlost i za nejlevnějšími telefony. Redaktor Slash Gearu, který měl možnost BlueStacks otestovat, ale tvrdí, že byl s rychlostí virtualizovaného Androidu 2.2 spokojen a vše běželo hladce. Nesporným plusem je schopnost využívat systémové prostředky hostitelského počítače, takže je například z Android aplikací možné tisknout na připojené tiskárně, nebo používat reproduktory a mikrofon pro volání přes Skype.

Nezbývá než počkat na finální verzi, která by se měla objevit do konce tohoto roku, a jejíž recenzi samozřejmě SvětAndroida přinese. Zda bude software nabízen zdarma, nebo bude zpoplatněn, není v tuto chvíli známo.

Zdroje: AndroidGuys, Übergizmo, Engadget, Slash Gear a BlueStacks.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)