Menu

Bladeslinger – likvidace mutantů nebyla nikdy zábavnější!

Jednou za čas se v obchodě Play objeví revoluční hra se skvělou grafikou a ještě lepší hratelností. Studiu Kerosene Games se v jejich novince Bladeslinger podařilo zkombinovat několik prvků hratelnosti, které velmi dobře fungují a vzájemně se doplňují. Vzniká tak jakýsi mix akční bojové hry a střílečky, obohacený o RPG prvky. V této recenzi se podíváme Bladeslingerovi na zoubek a zhodnotíme jeho silné a slabé stránky. Těch slabých je ale pramálo.

Příběh

William Glaston se vrací z války do svého rodného města Hammer’s Peak, kde téměř okamžitě zjišťuje, že zde něco nehraje. A jak na to vlastně William přišel? Že by v tom hrála roli skutečnost, že ho místo vnadných žen vítají ohavní mutanti? Ano, je to dost možné! Jako správný hrdina se William rozhodne své město zachránit a přijít celé této invazi na kloub.

bladeslinger 1 bladeslinger 2

Je libo meč nebo pistole?

William není jen tak obyčejný maník. Jeho výzbroj se skládá z pistole, meče a mechanické paže, která dokáže nepřátele ochromit. Jak už bylo na počátku zmiňováno, hra je jakousi směsí několika žánrů. V praxi to funguje takovým způsobem, že všechny Williamovy zbraně můžeme v soubojích střídat a vytvářet tak velmi účinná komba. Můžeme tedy seknout, seknout, střelit, střelit, ochromit a seknout! Tento postup je sice snaha o vtipnou vsuvku, každopádně lze si s jistotou odvodit, jak tento systém soubojů funguje. Autorům Bladeslingera se také podařilo vytvořit poměrně slušný systém obrany. Kromě úskoků do stran můžeme k obraně využít naši mechanickou ruku, která dokáže absorbovat většinové poškození příchozích útoků. Je však třeba reagovat včasně, protože nepřátelé se s vámi mazlit nebudou.

bladeslinger 3 bladeslinger 4

RPG prvky

Jelikož jsou protivníci postupem času silnější a silnější, je třeba si svého Bladeslingera vylepšovat. Nabízí se zde několik možností, jak to provést. Za získané peníze a zelené fragmenty si lze kupovat nové skilly, lahvičky s power-upy a speciální karty s různými schopnostmi. Pomocí těchto karet lze například vyvolat hoření vašeho meče, což má na následek mnohem větší damage. Účinky všech karet jsou však časově omezené a jejich pořizování ve větším množství si určitě ještě rozmyslíte. Ptáte se proč? Hra je totiž velmi obtížná a životy se vám samy nedoplní. Aby se tak stalo, musíte neustále nakupovat lahvičky na zdraví. Samozřejmě to lze obejít mikrotransakcemi, ale komu by se chtělo vrážet peníze do hry, kterou si už za pevnou cenu koupil. I když většina peněz poputuje do zdravotních elixírů, je zde jedna další možnost, jak si vydělat něco navíc. Jedná se o druhý mód této hry (tím prvním je klasická kampaň) a to arénu.

bladeslinger 5 bladeslinger 6

Aréna, aneb jak si vydělat na lahvinky zdraví a další upgrady Bladeslingera

V aréně na vás postupně přicházejí jednotlivé vlny nepřátel. Za jejich likvidaci získáváte peníze a body. Po každé, úspěšně zvládnuté sérii vln nepřátel, máte možnost si vzít nabízenou sumu peněz (případně dalších věcí jako jsou upgradovací fragmenty, či speciální karty) a nebo pokračovat dále. Když zvolíte druhou možnost, tak se sice utkáte se silnějšími protivníky, ale finální odměny budou mnohem vyšší. Samozřejmě se může stát, že po zvolení druhé možnosti zemřete a nezískáte tak vůbec nic.

Luxusní grafika

Bladeslinger má opravdu luxusní grafiku. Zpočátku jste si ho mohli nainstalovat pouze na zařízení s procesorem Tegra, nyní však i na ostatní zařízení. Grafika je výborná ve všech ohledech. Skvěle vypadá nejen váš hlavní hrdina, ale také okolní prostředí,nepřátelé a také animace finálních zabití. Čas od času se ve hře setkáte se sekvencemi, kde musíte na displeji nakreslit určitý symbol, což také vypadá velmi dobře. Rozhodně se jedná o jednu z nejlépe vypadajících her pro Android.

bladeslinger 7 bladeslinger 8

Verdikt

Bladeslinger je téměř dokonalá hra. Perfektní grafické zpracování, zábavný systém boje, určitá příběhová linie a možnosti vylepšování hlavního hrdiny. Všechny tyto faktory hrají Bladeslingerovi do karet a dělají z něj hru srovnatelnou i s některými PC tituly. Jediná výtka je velká obtížnost hry z čehož plyne nutnost kupovat lahvičky zdraví, na které často nebudete mít peníze. Autoři hry nás tedy nepřímo nutí k mikrotransakcím, což není příliš vhodné, když se nejedná o hru zdarma. Naštěstí je tento „problém“ z části vyřešen aréna módem, kde lze peníze celkem slušně vydělat.

Hodnocení : 9/10

Video

Bladeslinger
Kerosene Games
VerzeLiší se dle zařízení (22. 3. 2013)
VelikostLiší se dle zařízení


59,70 Kč

 

 

Komentáře

Jirka K..

Jirka K..

5.4.2013 9:33

A proč tu není odkaz na hru? Nebo jsem slepý? :)

Peernikk

Jirka Pernica 0

5.4.2013 9:35

Doplněno :)

Frenzy ANDROID

Frenzy ANDROID

5.4.2013 10:17

Grafika úžasná je, o tom žádná, ale swipe combat systém je příšernost, obzvlášť na tabletu.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 7

5.4.2013 10:40

Mně se to líbí. Vadí mi jen, že když příšeru řežete, stejně vám může v průběhu jednu natáhnout – to by asi v reálu šlo těžko, když do vás někde řeže nožem. :)

No a věčné docházení peněz a životů.

Gravedigger

5.4.2013 10:47

Ja to koupil v HumbleBundle packu a spokojenost.

Peernikk

Jirka Pernica 0

5.4.2013 12:15

To Jan Dolejš: No když příšeru řežeš a ona už se na tebe natahuje, tak můžes uskočit :). Ale jasně, zareagovat není úplně jednoduché.

RozenCZ

RozenCZ 0

5.4.2013 13:14

tak ja to teda testnu, mam to koupene v humble bundle, ale na gplay byly dost spatne recenze, tak jsem to zavrhl, ze budu muset jeste neco platit(to bych nebral), ale tak dám tomu šanci
Dík za tip

Peernikk

Jirka Pernica 0

5.4.2013 13:16

RozenCZ: rozhodně Bladeslingera vyzkoušejte, alespoň si uděláte vlastní názor. S tím placením navíc je to dobrovolné, když tedy šetříte peníze v aréně. Na druhou stranu, komu by se chtělo hrát arénu až do zblbnutí.

Tomáš

Tomáš

5.4.2013 13:44

Co je to za typ mobilu ? dik

dwcko

5.4.2013 13:49

galaxy s3

Peernikk

Jirka Pernica 0

5.4.2013 13:58

Áno áno, S3.

NecNar

NecNar

5.4.2013 19:27

bude fungovat klavesnice u x-play?

herodes

herodes

5.4.2013 20:39

Uz som to skusal ale moc ma to nechytilo.

herodes

herodes

5.4.2013 21:03

Inak Wild Blood ste uz recenzovali? Celkom zaujimava hra.

Rhizek

Rhizek 0

5.4.2013 21:51

Dá se nějak trvale přihlásit? Sice hezké, že mám jako premium uživatel tento web bez reklam, ale reklamy mě stejně otravujou, než se přihlásím.

FenixCZE

FenixCZE

8.4.2013 10:22

A nebo nebude hrát na mobilech , tím pádem nebudeme podporovat tento stupidní (system P2F) a třeba se vrátí doby kdy se za hru platila jednotná cena s kompletním obsahem. Ještě štěstí že P2F moc PSV nepodporuje , sice dám za hru 500kč ale je to AAA a je v kompletním balení bez dalších investic když chcy hrát na cestách … Vím nepatří to sem , ale mě ty mikrotransakce v mobilních hrách štvou :D

Pavel

Pavel

9.4.2013 13:04

Skvela hra, spatne freemium. V podstate po pul hodine hrani, uz na vas tlaci nutnost zainvestovat. V tomto pripade proto aplikaci mazu…

Martin

Martin

10.4.2013 18:25

Myslím že je to skvělá hra ale je obtížná PS:na Asus Me301t běhá na max v poho (tegra 3)

FezDog

FezDog

17.4.2013 18:23

Tuto hru jsem stáhnul před pár dny po přečtení této recenze, je úžasná, provedení hry, samotný příběh, efekty, prostě vše…v herních penězích problém nevidím, vždy když jsem neměl peníze, skočil jsem na půl hodinky do arény a vidělal si slušnou částku :) těším se až udělají další díl, páč tuto hru jsem dohrál cca za 8 hodin a docela by mě zajímalo jak dopadne :D . Je to jasný motiv na pokračování… :) spokojenost 10/10 pro mě :)

RSS (komentáře k článku)