TOPlist

Blackberry Priv a Marshmallow se střetnou na přelomu měsíce

blackberry priv náhledový obrázek

Blackberry loni slíbilo, že jejich první Androidí smartphone nesoucí jméno Priv dostane Android 6.0 Marshmallow již na začátku roku 2016. V lednu ale výrobce oznámil, že update bude dostupný až ke konci prvního kvartálu. První kvartál je již za námi, ale Blackberry už více zdržovat nehodlá. Update je již za rohem a my víme, kdy a co majitele čeká.

blackberry priv klávesnice

Na konci března se na světlo světa dostalo video, které ukazuje právě Blackberry Priv, na kterém je již nainstalován Android ve verzi 6.0.1, tedy té v současnosti poslední a oficiální. Na videu můžeme vidět několik vylepšení, která se ve větší míře týkají hlavně aplikace fotoaparátu, který tak pravděpodobně získá několik drobných vylepšení a nových efektů. Samozřejmostí jsou pak všechny novinky, které shrnuje samotná verze Androidu (mobilní platby skrze Android Pay, připojení MicroSD jako interní úložiště apod. ). Ne příliš agresivní grafická úprava zůstává v podstatě beze změn a i nadále se velmi blíží „čistému Androidu“.

https://www.youtube.com/watch?v=6_rAWeiw9Nw

Nový software bude uvolněn ke stažení na konci dubna nebo na začátku května. Ano, zatím to není příliš přesný termín, ale do té doby zbývá opravdu už jen pár týdnů, takže věříme, že v daném období již opravdu k aktualizaci dojde a žádné další čekání se konat nebude. Takže pokud jste hrdým majitelem prvního Androidího Blackberry, můžete každým týdnem update očekávat. A až dorazí, můžete nám o něm dát vědět.

Zdroj: GSMA

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)