Bezpečnostní klíč můžete mít nově i v Android telefonu. Google spustil bezpečnější přihlašování

google bezpecnostni klic

Bezpečnostní klíče Google používá přímo u zaměstnanců. Nedávno se rozšířily i pro uživatele, jenže ne každý si chce platit za bezpečnost speciální dongle za 50 dolarů. Nově už ale nic podobného není třeba. Váš Android telefon můžete proměnit v bezpečnostní klíč a poté jej používat k bezpečnějšímu přihlašování na počítači či notebooku.

Google integroval bezpečnostní klíč do Android telefonů

Tuto novinku může vyzkoušet každý, nicméně je zde několik omezení. V první řadě je potřeba telefon, který má alespoň Android 7 Nougat anebo vyšší verzi. Dále musíte mít PC s Bluetooth, který bude propojen s vaším telefonem. Poslední věcí je to, že funguje prozatím pouze v Chrome prohlížeči.

Pokud to splňujete a chcete si aktivovat bezpečnostní klíč, stačí přejít na stránku dvoufaktorového ověření Google účtu a níže můžete přidat „Bezpečnostní klíč“. Zde však nevyberete externí klíč, ale přímo váš telefon. Poté jen potvrdíte a to je vše. Pokud se příště na vašem počítači přihlásíte k Google účtu, přijde vám na telefon upozornění k provedení druhého ověřovacího kroku.

Pokud by se tak například hackeři dostali k vašemu heslu od Google účtu, tak se dovnitř nedostanou, pokud nemají i váš telefon. Tím se extrémně zvyšuje zabezpečení účtu. Jak to v akci vypadá, můžete vidět na GIF obrázku výše. Funkci jsme vyzkoušeli a bez problémů funguje i v Česku.

Máte aktivní dvoufázové ověření účtu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)