Pravidelné bezpečnostní aktualizace na všech telefonech? Google tlačí na výrobce

bezpecnostni aktualizace android

Během jedné z přednášek na Google I/O, řekl David Kleidermacher, který se stará o bezpečnost Androidu, že s příchodem Androidu P přijdou změny v zabezpečení systému. Google zjednodušil výrobcům vydávání aktualizací, a to právě díky Project Treble. Dalším krokem je úprava dohody mezi společností Google a výrobci telefonů. V dohodě by se nově měla objevit část, která požaduje, aby bezpečnostní aktualizace vycházely pravidelně na všechny telefony.

Bezpečnostní aktualizace Androidu budou vydávány pravidelně

Jak víme, tak pravidelné bezpečnostní aktualizace dostávají telefony značky Google a dodržuje je jen pár výrobců. A to ani ne na všech telefonech. S pravidelnými aktualizacemi by se mohl rapidně zvýšit počet zařízení, které mají vyřešenou bezpečnost systému, podobně jako třeba Pixel telefony.

bezpecnostni aktualizace androidu lez telefony zaplaty

Zatím každopádně chybí přesnější informace z dohody, kterou měl Google upravit. Nevíme například jak často budou muset výrobci aktualizace vydávat nebo jak bude Google kontrolovat, že aktualizace vychází na telefony včas.

Nicméně je tu vidět velký pokrok, který se v zabezpečení systému Android dělá. Google i samotní výrobci se čím dál tím více dokážou vypořádat s největším problémem Androidu, a to fragmentací. Například pro Apple je mnohem jednodušší vydávat aktualizace. Takže minimálně těmito kroky se může většina značek přiblížit v zabezpečení na stejnou úroveň.

Instalujete bezpečnostní aktualizace Androidu ihned, jak jsou na váš telefon dostupné?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)