Běžecké aplikace jako nástroj špehování: Odhalují tajné vojenské základny

bezecke aplikace zakladny

Běžecké aplikace se můžou stát jednoduchým nástrojem ke špehování. Jasným příkladem je populární aplikace Strava. Ta nabízí možnost veřejně sdílet na mapě tratě ostatních uživatelů. Na tom není nic zvláštního, je tu ale jeden problém. Odhalily se některé tajné vojenské základny.

Běžecké aplikace odhalily i veřejně neznámé vojenské základny

Tento problém se týká hlavně běžecké aplikace Strava, každopádně i jiné aplikace pro běh mají podobnou funkci, kdy se běžec může veřejně pochlubit svou cestou, kterou běhal. Základny byly odhaleny tak, že někteří vojáci mají během cvičení na základnách u sebe telefon, a to i se zapnutou sledovací funkcí. Častokrát se chodí běhat kolem základny.

Kvůli tomu jsou vidět jasné obrysy budov. Jeden analytik na Twitteru zveřejnil několik takových míst. A to i v základnách, které jsou blízko bojových zón. Objevil několik veřejně neznámých základen. A dokonce existuje i záznam ze základny Area 51, která je spojována s UFO. Další problém je v tom, že se ukazují i místa, kterým chodí hlídky.

Obzvlášť v základnách v bojových zónách se může jednat o potíž. Celá tato situace ukazuje problém moderních zařízení, která odhalí světu i to, co nechcete. A to z toho důvodu, že si uživatelé nezjišťují informace.

Strava: Run, Bike, Hike
Strava: Run, Bike, Hike

Používáte aplikaci Strava? Věděli jste o veřejném sdílení vašich tras?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)