Bezdrátové nabíjení Ikea snadno a levně? Máme několik tipů

maxresdefault

Zaujala vás myšlenka bezdrátového nabíjení? Rádi byste ho využívali také ve vaší domácnosti, ale nechce se vám investovat velké množství peněz? Pak pro vás máme několik tipů na zařízení, která vám to umožní. Jedná se o několik přístrojů od společnosti IKEA, která do našich domácností přispívá především nejrůznějšími druhy nábytku. Jestliže tedy vlastníte nějaký kus nábytku od této švédské firmy, je ten správný čas doplnit ho o nějakou z věciček, které jsme pro vás vyzkoušeli. Vlastnictví skřínek nebo stolečků pocházejících z dílen IKEA ovšem není podmínkou a využití pro dnes představené přístroje najde každý, kdo touží po levném bezdrátovém dobíjení.

Stojací lampa VARV

Bezdrátové nabíjení - Varv

Vzhled a dílenské zpracování

Prvním produktem, který jsme pro vás otestovali je klasická stojací lampa pojmenovaná VARV. Ta najde své využití především v našich ložnicích nebo obývacích pokojích. Její konstrukce je tvořena kombinací kovu a plastu. Již na první pohled působí použité plasty poněkud lacině. O stabilitu lampy se stará spodní stojan, který je poměrně těžký. I přesto se však celá konstrukce může nebezpečně naklánět do stran (až o 5 cm). Estetický dojem neumocní ani textilní stínítko, svou funkci ovšem plní dobře. Dobrou zprávou je, že do objímky lze umístit libovolnou žárovku se závitem E27. Potěší také možnost nastavovat výšku lampy až o 40 cm. To nám umožňuje nastavitelná teleskopická tyč. Celková výška zařízení je potom 169 cm.

Bezdrátové nabíjení

Jednou ze skvělých vlastností této lampy, je možnost využití bezdrátového nabíjení. Přibližně v půlce celé konstrukce můžeme najít odkládací stoleček, který nabízí místo pro bezdrátové dobíjení. O tom kde se nachází, nám rovněž napoví gumový kříž pro odkládání telefonu. Pro zahájení samotného procesu nabíjení tedy postačí odložit telefon prostředkem zadního krytu na již zmíněný kříž. Umístění telefonu na toto místo je velice snadné. Gumový kříž navíc slouží jako držák telefonu při naklonění samotné lampy, nemusíme se tak obávat nechtěného pádu. Na protilehlé straně od bezdrátového nabíjení můžeme rovněž najít jeden USB konektor, který dokáže nabíjet telefon až 2A výstupem, vše navíc funguje nezávisle na bezdrátovém nabíjení. Námi testovaná baterie s kapacitou 2600 mAh byla pomocí plochy pro bezdrátové nabíjení nabita z 15 na 100 % přibližně za 2,5 hodiny.

Cena: 2 990

Bezdrátová nabíjecí podložka NORDMÄRKE

Nordmarke (1)

Vzhled a dílenské zpracování

Dalším zařízením, které jsme pro vás vyzkoušeli, je bezdrátová nabíjecí podložka NORDMÄRKE. Tu lze samostatně položit na stůl, na němž pevně drží díky čtveřici gumových nožiček na spodní straně.  Celá konstrukce je tvořena pomocí plastů, což znovu nepůsobí příliš vzhledně. Vzhled je sice u tohoto druhu zařízení vedlejší, tudíž by tento fakt neměl představovat velkou překážku, přesto někdo může odmítnout umístit na stůl něco, co neodpovídá designovým požadavkům. Ze samotné podložky je vyveden kabel, který je nutno zapojit do napájecího trafa, to bohužel nelze zaměnit za klasickou nabíječku od telefonu, neboť nedisponuje USB konektorem.  2A USB výstup se však nachází na samotné podložce.

Bezdrátové nabíjení

Pro zahájení samotného procesu nabíjení znovu postačí položit telefon středem zadního krytu na gumový kříž. Samotná podložka je tvořená spíše na 5“ telefony. Při použití 6“ Nexus 6  telefon již mírně přesahoval. To ovšem nijak nebrání v nabíjení. Odložení telefonu na střed kříže je velice jednoduché a jen zřídka kdy je potřeba s ním dodatečně hýbat. Pro dobití baterie s kapacitou 2600 mAh vybité na 15 % bylo potřeba vyčkat přibližně 2,5 hodiny.

Cena: 899

Trojitá bezdrátová dobíjecí podložka NORDMÄRKE

Nordmarke_3 (1)

Vzhled a dílenské zpracování

U této dobíjecí podložky je konstrukce v podstatě tím jediným, čím se liší od té předešlé. K dispozici jsou nám totiž hned 3 plochy určené pro bezdrátové dobíjení a jeden USB port umožňující klasické dobíjení kabelem, stejně jako je tomu u předešlých zařízení. Ty jsou navíc obehnány dřevěným okrajem, který působí elegantně a oproti předešlým zařízením se jedná o velmi vítanou změnu.  Lepší dojem z celé konstrukce ovšem kazí nepříliš kvalitní zpracování, neboť plasty tvořící střed podložky na některých místech dřevo překrývají.  Na spodní straně potom můžeme najít protiskluzové plošky, které drží podložku pevně na místě.

Bezdrátové nabíjení

Jak již bylo řečeno, k dispozici nám jsou hned 3 na sobě nezávislé plochy vyhrazené pro bezdrátové dobíjení. Ty jsou znovu tvořeny pomocí gumových křížů, čímž se zamezí sklouznutí telefonu z vyhrazené plochy. Správné umístění telefonu je znovu velice snadné a není tak třeba sním dodatečně manipulovat pro zahájení procesu dobíjení. Čas, který je nutný pro dobití baterie, se shoduje s výše jmenovanými produkty.

Cena: 1 790

Bezdrátová nabíječka JYSSEN

DSC_0927

Vzhled a dílenské zpracování

Další námi testovaný produkt společnosti IKEA nese název JYSSEN a znovu nám umožní bezdrátové dobíjení našeho telefonu. Od předešlých podložek se liší především konstrukcí, neboť je určen především pro integraci přímo do nábytku. Pro jeho umístění je nutné vyvrtat do desky stolu otvor o průměru 77,3 mm. Pro vyvrtání můžeme použít vrtací korunku Ikea, kterou lze dokoupit. Velkou výhodou je přítomnost plastového krytu, díky němuž je po vsazení nabíječky vyvrtaný otvor zcela zakrytý. Plastové zpracování znovu působí poněkud lacině, ale v tomto případě se dá prominout vzhledem k tomu, že většina konstrukce bude ukryta pod deskou stolu.

Bezdrátové nabíjení

Gumový křížek tvořící nabíjecí plochu je nám již dobře známý a jeho vlastnosti jsou stále stejné jako u předešlých přístrojů. Nezměnila se ani rychlost dobíjení. Malou inovací ovšem prošlo umístění USB konektoru, který je nově ukrytý a pro jeho odtajnění je nutné zatlačit na nabíjecí plochu. Ostatní prvky ovšem znovu zůstávají totožné.

Cena: 799

Bezdrátová nabíječka MORIK

20150825_152714

Vzhled a dílenské zpracování

Také tato nabíječka zvládající bezdrátové nabíjení je určená pro vsazení do samotného nábytku. Zde je však samotná integrace řešená přichycením pomocí šroubků. Ty bohužel nejsou součástí balení, stejně jako zde nenajdeme korunku určenou pro vyvrtání požadovaného otvoru.

Bezdrátové nabíjení

Celý princip nabíjení je naprosto totožný s předchozími nabíječkami. Také zde tedy můžeme najít již známý gumový kříž pro bezdrátové nabíjení nebo USB konektor pro nabíjení klasické. Stejná zůstává rovněž rychlost samotného nabíjení.

20150825_153005

 

Cena: 722

Kryty pro bezdrátové nabíjení  VITAHULT

DSC_0936

Pokud vás zaujala některá z námi testovaných bezdrátových nabíječek, ale váš telefon nepodporuje tuto funkci, nemusíte zoufat. Řešení přichází v podobě krytu, který umožňuje využívat bezdrátového nabíjení. K dostání jsou kryty pro telefony Samsung Galaxy S3/S4/S5 a iPhone 4/5/6. U telefonů značky Samsung se jedná o klasický zadní kryt, který umožní bezdrátové nabíjení pomocí pinů nacházejících se pod ním. V případě jablečných telefonů se potom jedná o bumpery, které se zapojují do klasického Lightning konektoru.  Před koupí je ovšem nutné si uvědomit, že získání funkce bezdrátového nabíjení rozhodně nepřidá na kvalitě vzhledu našeho mobilního telefonu – vypadá přímo ošklivě.

Cena: 349 – 649

Stolní lampička RIGGAD

riggad-prac-lampa-s-bezdr-dobijeni__0314514_PE514214_S4

Vzhled a dílenské zpracování

Posledním námi testovaným zástupcem za bezdrátové nabíjení je stolní lampička RIGGAD. Ta je oproti svým předchůdcům tvořena kombinací dřeva a kovu, což napomáhá k celkově dobrému estetickému dojmu. Samotná žárovka se nachází pod kovovým stínítkem a jejího rozsvícení dosáhneme stisknutím dřevěného tlačítka na horní straně lampičky. Funkce bezdrátového nabíjení zůstává naprosto totožná s již zmíněnými přístroji. Znovu tak budeme využívat gumového kříže nebo USB konektoru. Stejná zůstává rovněž rychlost nabíjení.

Cena: 1 490

Jestliže vás některý z námi testovaných produktů zaujal, neváhejte navštívit oficiální web společnosti IKEA, kde je možné jej zakoupit.

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)