TOPlist

Aplikace „Bez Andreje“ když (ne)chcete nakupovat od ministra

bez_andreje_ico

Andrej Babiš je ministr financí a vedle toho také kontroverzní podnikatel s poněkud polemickou minulostí. Miliardáři patří celá řada podniků, firem, značek i mediálních titulů, které spolkl jeho holding Agrofert. Můžeme také konstatovat, že tento člověk dělí společnost na dva naprosto nesmiřitelné tábory. Při pohledu na jeho sbírku společnosti se na mysl vkrádá otázka: „Jde dnes vůbec nakupovat bez Andreje?“

Co aplikace Bez Andreje slibuje?

V Obchodě Play je autor Martin Vytrhlík velmi skoupý na slovo – do oficiálního popisku napsal jen: „Zjistěte, jestli zboží, které chcete koupit, vyrobil Andrej.“ Dále pak v textu upozorňuje, že ke správné činnosti programu je nutné ještě nainstalovat aplikaci pro čtení čárových kódů Barcode Scanner.

Jak aplikace Bez Andreje funguje v praxi?

Aplikace je velice jednoduchá – po nainstalování a prvním spuštění se okamžitě ocitnete v programu, který je mimořádně prostý. Stačí klepnout na tlačítko Skenovat čárový kód a po výběru čtečky zaměřit pomocí fotoaparátu telefonu odpovídající kód na výrobku.

Kromě instalace čtečky kódů není nutné nic nastavovat ani potvrzovat – v okamžiku, kdy aplikace identifikuje a načte kód, předá jeho zpracování programu Bez Andreje. Ten pak vydá verdikt v podobě hlášení, zda daný produkt byl vyroben v některé z firem spadající pod Agrofert, nebo nikoli.

Drobnou nevýhodou je skutečnost, že program vyžaduje ke své činnosti připojení k Internetu. Na jedné straně je to pochopitelné – získává tak přístup ke stále aktualizované databázi výrobků Agrofertu – na straně druhé to pro některé uživatele může být limitující omezení.

Na několika náhodně vybraných výrobcích jsme ověřili, že program funguje – zatímco čárovému kódu DVD médií Verbatim dal zelenou, špekáčky z Kosteleckých uzenin, Kosteleckou paštiku či kuřecí prsní řízky z Vodňan nám k nákupu nedoporučil. Podobnou zkušenost má i řada dalších uživatelů, kteří program hodnotili v Obchodě Play.

Žádné další možnosti, funkce a schopnosti tento nástroj nemá – ostatně není ani příliš velký důvod. Možná bychom ocenili možnost odeslat čárový kód, který aplikace chybně označí jako „Bez Andreje,“ do databáze. Autor by si tím významně ušetřil práci s její aktualizací.

Resumé

Pokud z nějakého důvodu máte potřebu bojkotovat produkty z firem, patřících současnému ministru financí Andreji Babišovi, bude vám tento program jistě užitečný. Může fungovat i opačně, což ocení příznivci této politické osobnosti. Aplikace umí sice jen jednu věc, ale dělá ji rychle, spolehlivě a v jednoduchém uživatelském prostředí.

Aplikace Bez Andreje je v Obchodě Play zcela zdarma a dosud si ji stáhlo více než deset tisíc uživatelů. O jejich spokojenosti svědčí mimo jiné i průměrná známka 4,6 z 5,0 možných. Instalační balíček velký 1,2 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Názor spokojených uživatelů zastupuje například Daniel Pokorný, který k pěti hvězdičkám přidal komentář: „Super, že je to i na Android! 100% využiji!“ Podle Martina Lovreka to je dokonce „Nejlepší a nejužitečnější aplikace.“

Bez Andreje
Bez Andreje

V případě zájmu můžete vyzkoušet také neoficiální port tohoto programu Bez Andreje – Bez Babise od McXon Dev, který se chlubí tím, že funguje i offline.

Bez Andreje - Bez Babise
Bez Andreje - Bez Babise
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)