Beyerdynamic nabízí v ČR pozlacená sluchátka pro náročné

sluchátka Beyerdynamic Xelento 2 Remote Beyerdynamic Xelento 2 Wireless ČR cena

Německá společnost Beyerdynamic začala v ČR oficiálně prodávat svá nová sluchátka Xelento 2 Remote a Xelento 2 Wireless, která mají navázat na úspěchy předchozí generace a znovu uspokojit ty nejnáročnější audiofily. A to především díky kvalitě zvuku, nicméně pozadu není ani design. Zaujme například manuálně aplikované logo ze 24karátového zlata.

beyerdynamic | XELENTO remote (2nd generation) – Unboxing

beyerdynamic | XELENTO remote (2nd generation) – Unboxing

Obě varianty umožňují poslech pomocí dodaného 1,3 metru dlouhého oddělitelného kabelu se stereo konektorem jack 3,5 mm. Model Xelento 2 Remote má v balení navíc symetrický kabel s
konektorem 4,4 mm (Pentaconn), který umožňuje přímé připojeni k hi-fi komponentům se symetrickými výstupy. Proto jsou tato sluchátka ideální volbou pro poslech prostřednictvím digitálních audio přehrávačů a kvalitních hi-fi systémů. Jejich upgrade na bezdrátový poslech umožňuje samostatně dodávaný adaptér.

Sluchátka Xelento 2 Wireless disponují bezdrátovým adaptérem s technologií Bluetooth 5.2 a na jedno nabití zajišťují bezdrátový poslech po dobu až 14 hodin. O nejvyšší Hi-Fi kvalitu reprodukce v bezdrátové podobě se stará integrovaný zesilovač s D/A převodníkem od společnosti AKM a podpora nejnovějších audio kodeků LHDC, aptX HD a aptX Adaptive spolupracujících se systémy Android, iOS, Windows i Mac. Frekvenční rozsah činí luxusních 10 – 50 000 Hz.

beyerdynamic | XELENTO wireless (2nd generation) – Unboxing

beyerdynamic | XELENTO wireless (2nd generation) – Unboxing

Prémiové špunty, které jsou vyráběny ručně v sídle společnosti v německém Heilbronnu, mají akustické měniče Tesla.11 o průměru 11 mm a slibují výjimečné podání všech detailů a bezkonkurenční prostorovost i hloubku zvuku. Vynikajícímu poslechovému zážitku mají vycházet vstříc také pozlacené konektory a postříbřené kabely. Oba uvedené modely jsou již v ČR k sehnání. Doporučená koncová cena varianty Xelento 2 Remote je 26 000 Kč a provedení Xelento 2 Wireless stojí 31 000 Kč.

Jaká nejdražší sluchátka jste si kdy koupili?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)