Betaverze Android Q se blíží. Instalovat půjde na větší množství telefonů

betaverze android q

Minulý rok byl přelomový pro testování betaverzí Androidu. Google totiž umožnil i výrobcům telefonů, aby se zapojili do bety Androidu 9 Pie. Díky tomu si majitelé Essential, Nokia, OnePlus, Oppo, Sony, Vivo a Xiaomi telefonů mohli stejně jako majitelé Google Pixel telefonů vyzkoušet s předstihem.

Betaverze Android Q je za rohem. Dostupná bude na více telefonů

Díky technologii Treble se mohla betaverze Androidu 9 Pie spustit i na telefonech třetích stran, které nepatří pod Google. Nyní jeden z inženýrů společnosti Google oznámil v, že Android Q beta bude dostupná na ještě větší množství telefonů. Bohužel neuvedl přesnější informace, takže nevíme kolik nových výrobců se přidá a zároveň nevíme, kdy přesně se beta spustí.

android q root magisk

Dlouho už by to ale trvat nemělo. Ostatně minulý rok byla betaverze vypuštěna 7. března. Mnozí spekulují, že již příští týden uvidíme první testovací verzi Android Q. Že už je testování blízko, naznačuje i otevření nového komunitního místa pro betaverze Android. Vzhledem k tomu, že sociální síť Google+ končí, se nyní společnost přesunula na reddit. Pokud chcete nyní sledovat novinky z betatestování a zároveň být ve spojení s inženýry a komunitou, je k tomu určen subreddit Android Beta.

Máte v plánu instalovat betaverze Android Q, pokud se pro váš telefon uvolní?

Zdroj: mobilesyrup.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)