Automatický překlad od Googlu nyní podporují i sluchátka a telefony jiných značek

Automatický překlad od Googlu podporují i sluchátka a telefony jiných značek

Jednou z exkluzivních vlastností, telefonů Pixel a bezdrátových sluchátek Google Pixel Buds, byl automatický překlad hovoru. To se od nynějška mění a automatického překladu se dočkají i majitelé telefonů a sluchátek od jiných výrobců. Sic určitá omezení jsou stále přítomna.

Bezdrátová sluchátka Google Pixel Buds vyšla loni, ale díky vysoké ceně (cca 4700 Kč) nepatřila zrovna mezi ta nejpopulárnější. U nás se navíc oficiálně ani neprodávala. Sluchátka avšak měla jednu exkluzivní vlastnost, kterou jste mohli používat jen s telefony Google Pixel. Tou byl automatický překlad mluveného slova mezi dvěma jazyky. Po roce Google o něco zvolňuje pravidla a automatický překlad mluveného slova zpřístupňuje i pro zařízení jiných značek. Pomocí automatického překladu od Googlu, můžete mluvit ve svém rodném jazyce s někým úplně cizím – třeba na exotické dovolené, a to v reálném čase.

Google demos real time language translation with new Pixel 2

Google demos real time language translation with new Pixel 2

Na videu výše můžete vidět záznam z loňské předváděcí akce, kde lze slyšet s automatický překlad mezi švédštinou a angličtinou. Čeština a slovenština patří mezi podporované jazyky k překladu, ale je tu jiný háček. Samotný Google Asistent zatím tyto jazyky neovládá, takže minimálně ten je nutné používat v angličtině. To by se ale mělo velmi brzy změnit, protože by se čeština v Google Asistentovi měla objevit do konce letošního roku.

Samotný telefon a sluchátka dále musí plně podporovat Google Asistent. Žádný kompletní seznam podporovaných sluchátek není dostupný. Namátkou mezi podporovaná sluchátka ale patří třeba Bose Quiet Control 35 II, Sony WI-1000X, Sony WH-1000XM2 nebo Sony WH-1000XM3 a další.

Byli jste někdy v situaci, kdy by se vám podobný automatický překlad hodil? O jaký cizí jazyk se jednalo?

Zdroj: xda-developers.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)