Automatické aktualizace aplikací i bez přihlášení? Google testuje novou funkci v obchodu Play

google play automaticke aktualizace aplikaci

Při prvním spuštění nového telefonu anebo po továrním restartu se na vás obvykle vyvalí velké množství aktualizací na všechny možné aplikace, které jsou v telefonu předinstalované. U méně výkonných zařízení to může pořádně telefon zpomalit, čímž se i snižuje první dojem z nového telefonu. Někteří uživatele nicméně nové aktualizace vůbec neinstalují. To není rovněž ideální hned z mnoha důvodů. Google nyní testuje automatické aktualizace aplikací, aniž by uživatel musel být přihlášen k Google účtu a obchodu Play.

Google testuje automatické aktualizace aplikací

Důvodů, proč mít aktualizované aplikace je hned několik. Jednak dostanete nové funkce, hlavně se ale opravují chyby. A to i takové, které můžou obsahovat bezpečnostní záplaty. A právě kvůli tomu Google plánuje nový způsob, jak aktualizovat aplikace i bez nutnosti být přihlášený k Google účtu.

Novinku oznámila společnost nejprve vývojářům aplikací, kterým v těchto dnech chodí emaily s informacemi. Nová funkce bude fungovat s aplikacemi, které jsou určeny minimálně pro Android 5 Lollipop (musí podporovat API 21). To je v podstatě jediná podmínka, o zbytek se postará Google. Dobrou zprávou je i to, že Google tuhle funkci nevnucuje uživatelům. Pokud někdo z nějakého důvodu tuto funkci nechce využívat, půjde vypnout. A to pravděpodobně během prvotního nastavení telefonu.

google play aplikace aktualizace

Jedná se o další krok, jak vylepšit bezpečnost v obchodu Google Play. Přesnější informace, jak se do testování funkce dostat, jestli budou uživatelé vybíráni automaticky apod. nejsou v tuto chvíli známé.

Je to podle vás užitečná funkce? Aktualizujete si aplikace vždy na nejnovější verzi?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)