Auta Google Street View se vrací do Česka

Auta Google Street View

Na jaře a v létě budete moct opět vidět v Česku speciální auta Google Street View. Jejich cílem bude aktualizovat data v Mapách Google. Nově se navíc dostane i na snímky pěších zón v centrech velkých měst. Tam se bude využívat zařízení s názvem Trekker.

Auta Google Street View se vrátí do velkých měst

Jedná se o jednu z nejvíce populárních funkcí u Google Map, lidé si můžou díky tomu prohlédnout 360stupňové snímky ulic, památek ale i přírody. V České republice je Street View dostupný od roku 2007.

“Díky Street View mají uživatelé Map Google možnost navštívit nejen většinu českých měst, ale i české památky UNESCO, řadu hradů a zámků i přírodních památek,” říká Ivo Furano, manažer programu.

Pokud se bojíte o soukromí, tak Google v tiskové zprávě zdůraznil, že před zveřejněním všechny snímky projdou speciální technologií, která rozostří obličeje a SPZ u aut. Dodatečně se navíc dá na žádost uživatele odstranit i jednotlivec, jeho dítě, auto nebo i celý dům.

Kde všude se bude služba aktualizovat?

Plánuje se to v těchto městech: Brno, České Budějovice, Chomutov, Děčín, Frýdek-Místek, Havířov, Hradec Králové, Jihlava, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Liberec, Most, Olomouc, Opava, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha, Teplice, Ústí nad Labem, Zlín.

Google Street View
Google Street View

Využíváte někdy Google Street View?

Zdroj: TZ.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)