AUO představil nejjemnější 5,7″ AMOLED displej s rozlišením QHD

AUO-WQHD-AMOLED-630

Vývoj telefonů se neustále posouvá dopředu. Ačkoliv si někteří mysleli, že alespoň v oblasti displejů se dosáhlo stropu po FullHD rozlišení, výrobci tohoto názoru nejsou, a tak ve vývoji pokračují. Další jejich novinkou nebo spíše novinkou taiwanského výrobce AU Optronics (AUO), je 5,7palcový AMOLED displej pro phablety, který je nejjemnějším a tedy nejostřejším displejem tohoto rozměru na světě.

AUO-WQHD-AMOLED-630

Díky rozlišení 2560×1440 pixelů se hodnota jemnosti dostala až na 513 ppi, což je u velikosti 5,7 palce opravdu výborný výsledek. Zajímavostí nemusí být ale jen jemnost displeje, nýbrž i tloušťka, která dosahuje pouhého půl milimetru, což by ve finále mohlo opět o něco ztenčit tloušťku telefonů, respektive phabletů. Samozřejmostí je už potom podpora 10 doteků naráz. AUO zároveň dodalo, že nezapomíná ani na chytré příslušenství, konkrétně chytré hodinky, které se v poslední době těší narůstající oblibě a připravuje 1,6 palcový AMOLED displej s velmi nízkou spotřebou a skvělou čitelností zejména na slunci. Kdy však tento displej představí prozatím nevíme.

Pro zajímavost, absolutní prvenství v jemnosti displeje drží prozatím firma LG u modelu Vivo´s Xplay 3, který dosahuje jemnosti neuvěřitelných 543 ppi, avšak zde se jedná o LCD panel. Tak či onak, v běžné praxi takovéto rozdíly jemnosti stejně nemůžeme rozeznat pouhým okem, takže nám osobně tato honba za nejjemnějším displejem přijde trochu zbytečná.

Zdroj: AUO, engadget.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)