ASUS Zenbo – Roztomilý společník pro celou rodinu

ASUS Zenbo

To, že společnost ASUS často oznamuje nové přírůstky do rodiny svých chytrých telefonů nebo počítačů, není žádnou novinkou. Nyní však došlo na daleko překvapivější oznámení, jehož předmětem se stal chytrý robůtek Zenbo. Ten dokáže zaujmout nejen svým povedeným vzhledem, ale také schopností vykonávat celou řadu našich pokynů. S čím vším nám nový robot dokáže pomoci?

ASUS Zenbo

V první řadě musíme zmínit, že Zenbo dokáže pohodlně komunikovat s naším telefonem. Cizí mu tak není přístup ke kontaktům, poznámkám nebo galerii. Díky tomu můžeme snadno uskutečnit hovor pouhým povelem nebo se nechat upozornit na nadcházející akci naplánovanou v našem kalendáři. Robot nám bude stále na blízku, neboť je schopen se pohybovat díky trojici ukrytých koleček. K lepší komunikaci s uživateli má přispět také displej zobrazující emoce podle situace, prohlížeč, obrázky apod. Ocenit můžeme také přítomný hlasový modul.

helper3

Vedle roztomilosti dokáže být Zenbo také velice užitečnou pomůckou do domácnosti. Hravě se totiž zvládne připojit k ostatním podporovaným přístrojům a pomocí jeho dotykového displeje je tak budeme moci ovládat. Skvělou zprávou je také fakt, že se ASUS rozhodl spolupracovat s vývojáři jednotlivých aplikací. Díky tomu tak můžeme očekávat nejrůznější funkce, které budou časem dodány samotnou komunitou uživatelů. Pohodlně tak novému členu naší domácnosti budeme moci přenechat například čtení pohádek našim ratolestem nebo se nechat upozornit na čas, kdy je třeba vzít si léky.

Jak vypadá robot Zenbo v akci?

Your Smart Little Companion – Full version | Zenbo | ASUS

Your Smart Little Companion - Full version | Zenbo | ASUS

Informace o tom, kdy se novinka podívá na pulty obchodů prozatím nejsou známy. ASUS nás ovšem informoval o ceně, která byla stanovena na 599 amerických dolarů (cca. 14 532 Kč).

Zdroj: zenbo.asus.com, androidcentral.com

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)