Assistant Google bude letos rozumět mnoha novým jazykům. Jak je na tom čeština?

assistant google cesko

Google v letošním roce plánuje přivést službu Assistant Google do mnoha nových zemí. Zároveň se bude podporovat velké množství nových jazyků. Společnost to prozradila během prezentace na summitu DNI v Nizozemsku. Bohužel s Českem ani Slovenskem to nevypadá moc dobře.

Assistant Google neuvidíme v roce 2018 v Česku ani na Slovensku

Plány společnosti Google na expanzi svého asistenta, se objevila na Twitteru holandského novináře, který byl na prezentaci. Na fotografii jdou vidět všechny země, které v roce 2018 budou podporovat Assistant Google. Podle snímku můžeme vidět podporu pro většinu západní Evropy, střední a jižní Ameriky, Ruska, Saúdské Arábie a Indie.

assistant google

Bohužel když si fotografii zvětšíte, tak si můžete všimnout, že na Německo i Polsko se dostane, ale Česko či Slovensko nebude moct používat Asistenta Google v rodném jazyce. Celkově Assistant bude v 52 zemích a bude podporovat 25 různých jazyků.

Asistent Google je k dispozici pro chytré telefony, Pixelbook, produkty z chytré domácnosti a některých produktech třetích stran. Pro nás tak bude stále platit, že jej budeme využívat hlavně v angličtině.

Google Assistant
Google Assistant

Čekáte na podporu Asistenta Google v češtině, nebo vám stačí angličtina?

Zdroj: notebookcheck.net

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)