Menu

Asistentka Klára a projekt ClaraSys: čeká nás plnohodnotná česká virtuální asistentka?

ClaraSys bude česká hlasová asistentka “Klára”. Tedy umělá inteligence, která bude dostupná pro platformu Android. Co samotný projekt slibuje? V jaké fázi je ClaraSys nyní? A kdy se jí můžeme dočkat? To vše se dozvíte v následujícím článku.

ClaraSys a česká virtuální asistentka

Palla Software je česká firma specializující se na vytváření aplikací na zakázku, sestavování tutoriálů programování pro Android  a mnoho dalších aktivit, které zahrnují i výukové hodiny základů programování přes Skype. Firma se tak nezaměřuje pouze na vývoj vlastních aplikací, ale taktéž nabízí učení základů programování pro Android.

Dle slov vývojářů by za vás “Klára” měla obstarat všechno. Počínaje ovládáním telefonu, tudíž vyhledáváním a zobrazováním informací, upozornění, upomínání, buzení či posílání a čtení SMS. Obzvlášť zajímavou vlastností je proniknutí do vaší mysli a její um vás rozesmát, pobavit či pomoci.

Základní edici by ClaraSys měla dokázat následující věci:

 • pamatovat si vaše jméno, vaše záliby a koníčky
 • pamatovat si pochopitelně i své jméno a konverzovat s vámi o běžných i složitějších věcech
 • zjistit předpověď počasí
 • říct vám vtip
 • najít obrázek vámi požadované věci či osoby
 • odeslat SMS zprávu a přečíst SMS zprávu
 • nastavit upomínku a budík
 • zjistit aktuální čas
 • zjistit stav vaší baterie
 • odeslat email
 • Najít kavárnu či restauraci
 • a další…

Home edici pak vývojáři přidávají schopnost ovládání garáže, brány, světel či alarmu. Na závěr uvádí i projekt Smart Home ClaraSys HE, který pravděpodobně skloubí ovládání vašeho domu do jednoho.

Vývojáři uvádí, že je nyní “Klára” ve fázi alpha testování a prý bude brzy spuštěna i její první verze na Obchod Play, kde nyní již nějaké aplikace od Palla Software najdete. Pokud vás samotný projekt zajímá a chcete se zapojit do jeho testování, na stránkách vývojáře najdete další informace, jak tomu tak učinit.

Co si o projektu myslíte vy?

 

Komentáře

LP

8.7.2016 9:00

Tak já vám nevím. přátelé. Zjistili jste si něco o té firmě, než jste vydali pompézní info o “umělé inteligenci” pro android? ;-) Tipnul bych si že Dominik se ještě teď řehtá v hospodě a tiše vám děkuje za pompézní reklamu

Tomogo

Tomogo 8

8.7.2016 9:21

Takže +/- stejné jako Antelli?

kromano

z aplikace
8.7.2016 10:25

Také mi z toho vyšla Antelli…s tím rozdílem, že tahle si pamatuje jméno :-D
mimochodem, nevíte někdo, jak se Antelli za poslední dobu zlepšila? Už je to asi rok a půl, co jsem ji odinstaloval…

Craftmanek

z aplikace
8.7.2016 10:51

super, konečně něco co bude v Češtině

Radon

radon 12

8.7.2016 11:16

Souhlas, nic co by neumela Antelli, coz byla bezva … hracka. Zjistil jsem totiz, ze nepotrebuji hlasovy vstup ve chvilich, kdy drzim mobil v ruce – to jsou prsty rychlejsi a okoli nevi co hledam. A tam kde by se Antelli hodila, tedy v aute nebo pri pohybu po pokoji 3 metry od mobilu, to nefunguje kvuli hluku okoli a vzdalenosti. Takze ja cekam na hw, pristroj se 4 mikrofony a DSP, ktery ze smesice zvuku vytahne muj hlas. Do te doby …

Orbit09

z aplikace
8.7.2016 11:32

Souhlas s LP. Pokud to není komerční článek, co tu teda dělá? Plnohodnotné to nikdy nebude a pochybuju, že to alespoň bude dosahovat kvalit Antelli.

Dominik Palla (PallaSoftware)

12.7.2016 12:26

Pěkný den… Bohužel Vás musím zklamat, aplikace nebude mít s Antelli mnoho společného. Zatímco Antelli neudělá nic bez toho aniž byste klikli na tlačítko a řekli jí to, ClaraSys bude fungovat na pozadí- příjemné buzení, oznamování připomínek, dotaz, zda chcete přečíst SMS- a to vše jejím hlasem. Antelli tohle nemá. Antelli neotevírá garáž, jen je to taková hračka. Navíc plánujeme zabudovat do toho funkce pro nevidomé a spolupráci s Google TalkBack.

Dominik Palla, autor projektu

Tomogo

Tomogo 8

12.7.2016 13:17

V tom případě nezbývá než Vám držet palce.

Oggymot

1.11.2016 21:23

Pokud by jste chtěli zkusit co Klára již dokáže, tak právě běží Alfa testování aplikace.
Více info zde: http://www.clarasys.cz/alfatester/.

S pozdravem Matěj Habr, ClaraSys Dev Tým.

RSS (komentáře k článku)