Asistentka Alexa navedla dívku, aby si hrála se zásuvkou

Amazon Alexa výzva penny

Chytré technologie jsou velmi efektivní sluha, ale někdy i skutečně nebezpečný pán. Své by o tom mohli vyprávět nejen fanoušci proslulého Terminátora, ale také někteří uživatelé současných smart výdobytků. Velmi odstrašující zkušenost nedávno získaly Američanka Kristin Livdahl a její desetiletá dcera, které doma používají reproduktor Amazon Echo s hlasovou asistentkou Alexa. Ta dívku po žádosti o nějakou výzvu navedla, aby napůl strčila adaptér do zásuvky a jeho kolíků se dotkla mincí. To by při úspěšném kontaktu vodičů pochopitelně mohlo způsobit velké neštěstí.

Znepokojená Kristin Livdahl na Twitteru popsala, že chytrou asistentku okamžitě okřikla a že věří, že by její dcera nikdy nic takového nezkoušela. Odkud se výzva vzala a proč ji dívka vyžadovala? Matka s dcerou údajně před incidentem prováděly různé obtížnostní a zábavné cviky. Když pak dívka chtěla od chytrého reproduktoru nějakou další “challenge”, našla hlasová asistentka Alexa zmíněnou nebezpečnou hru na internetu a nahlas ji přečetla.

Společnost Amazon obratem reagovala vyjádřením, že tzv. “the penny challenge”, která je bohužel na internetu mezi mladistvými poměrně rozšířená, okamžitě eliminovala a pracuje na tom, aby se již nikdy nic podobného nestalo. Konkrétně při použití moderního adaptéru a běžné zásuvky by neměl být kontakt mince s vodiči možný, ale kdo ví, jaké další zdraví či životu nebezpečné “výzvy” na internetu čekají.

Jak byste reagovali v situaci matky?

Zdroj: BBC, pixabay

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)