Asistent Google jako tlumočník: Nová funkce podporuje i češtinu

tlumocnik asistent google cestina jazyk preklad

Minulý měsíc se na veletrhu CES představila nová funkce pro Asistenta Google. Společnost oznámila, že asistent Google se promění v tlumočníka a bude schopný překládat rozhovor mezi dvěma osobami, které mluví odlišnými jazyky. V těchto dnech se novinka rozšířila a je dostupná na chytrých reproduktorech Google Home. Dobrou zprávou je to, že tlumočník podporuje i češtinu.

Tlumočník v Asistentovi Google podporuje i češtinu

Novou funkci jsme vyzkoušeli i na redakčním reproduktoru Google Home Mini. K aktivaci stačí říct “Hey Google, help me speak English” anebo “Hey Google, Be my English Interpreter“. Následně se vás asistent zeptá, z jakého jazyku by měl tlumočit, bez problémů rozumí, když mu odpovíte “Czech“. Samozřejmě nemusí jít jen o překlad angličtiny a češtiny, podporuje se několik desítek různých jazyků.

Google Assistant’s interpreter mode translates 27 languages

Google Assistant’s interpreter mode translates 27 languages

Poté uslyšíte slabé pípnutí, což je pro vás znamení, že můžete mluvit. Jakmile řeknete větu, téměř ihned ji zopakuje Asistent Google v dříve zvoleném jazyku. Nejedná se ale o simultánní překlad. Bohužel kvalita překladu zatím není úplně skvělá a občas se vyskytne překlep, anebo Asistent jen zopakuje větu ve stejném jazyku jakým mluvíte. Základní fráze zvládá dobře, s přibývající komplexitou už ale šla kvalita překladu dolů. Nicméně jde o určitě zajímavou funkci, kde vidíme hlavní využití v dorozumění v zemích, kde neznáte ani základy jazyku a váš protějšek například nemluví anglicky. V takových případech jde rozhodně o lepší řešení komunikaci, než dorozumívání se pomocí gestikulace apod.

Asistent Google je součástí chytrých reproduktorů HomeAsistent Google je součástí chytrých reproduktorů Home

Na závěr ještě dodáme, že se nejedná o žádnou zbrusu novou funkci u Googlu. Vychází v podstatě z překladače, kde se tato funkce objevila poprvé již v roce 2011. Nyní byla upravena tak, aby fungovala s asistentem Google. Na telefonech prozatím nefunguje. Pokud se tlumočení zeptáte, asistent vás navede právě do překladače Google.

Vyzkoušeli jste již tlumočníka v Asistentu Google? Jak se vám novinka líbí?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)