Asistent Google už je dostupný v Polsku. Bude Česko další na řadě?

asistent google polsko

Asistent Google už je za rohem. A to doslova. Kromě podpory v Rakousku a Německu, se nyní nově dá aktivovat i v Polsku. A právě to by mohlo znamenat, že podpora češtiny je na spadnutí. Ostatně původně jsme se Asistenta v Česku měli dočkat do konce roku 2018, takže by se ve výsledku nejednalo o tak velké zpoždění.

Google spustil chytrého Asistenta v Polsku

Už v předchozích dnech se spekulovalo nad tím, že Google spustí u našich severních sousedů asistenta. Několika desítkám uživatelů byl totiž s předstihem aktivován a ti se následně pochlubili na internetu. Oficiální oznámení přišlo včera. Od půlnoci z 15. na 16. ledna se začíná postupně uvolňovat Asistent v Polsku. Nemusí se to na první pohled zdát, ale spuštění v Polsku je pro Českou republiku klíčové.

Asystent Google po polsku – co trzeba wiedzieć, jak go używać?

Asystent Google po polsku - co trzeba wiedzieć, jak go używać?

V první řadě je to kvůli větší spolupráci mezi českou a polskou pobočkou Google. V minulosti se několikrát stalo, že Google i novinky pro Česko představoval v Polsku. V minulosti se také několikrát stalo, že nové funkce či produkty se nejprve spustily v Polsku a zanedlouho u nás. Dalším důvodem je určitě i to, že jak polština, tak i čeština jsou slovanské jazyky, které mají hodně věcí společných. Google spouští asistenta ve vlnách. Ty ale nejsou náhodné, většinou jde o skupinku států s podobnými jazky. Vidět jsme to mohli například když přišla podpora jazyků v oblasti Beneluxu anebo v severských zemích.

Zároveň se spuštěním v Polsku můžeme náhlednout na to, jak asi bude spuštění vypadat v Česku. Asistent se aktivuje přímo na Google účet a ne na samotné zařízení. Aktualizace všech účtů bude v Polsku probíhat několik týdnů. Jakmile uživatel obdrží podporu asistenta, bude jej moc využívat na Android zařízeních s verzí systému 5.0 a výše a zároveň i na iOS. Bohužel chytré reproduktory Google Home se zatím v polštině používat nedají, a stejně tak i chytré hodinky. Bohužel nefunguje ani služba Voice Match, takže Asistent nepozná hlas uživatele. Pokud zařízení využívá více uživatelů, nebudou fungovat personalizované výsledky. A i další funkce zatím nevypadají ani zdaleka tak dobře, jako v anglické verzi.

Zajímavé je alespoň to, že Google obohatil asistenta v Polsku o mnoho věcí z polské historie a kultury. A to ať už v podobě informačních, ale i zábavných věcí. Snad se tedy podobných věcí dočkáme i v Česku.

Google Assistant
Google Assistant

Myslíte si, že se již brzy dočkáme Asistenta Google v Česku?

Zdroj: polska.googleblog.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)