Asistent Google dostává na telefonech nový minimalistický design

asistent google minimalisticky design

Už na konferenci Google I/O jsme mohli vidět náznak nového designu Google Assistant, kde se informace zobrazovaly v pravém dolním rohu. Šlo nicméně o novou generaci, která se do telefonů dostane až na podzim. Nicméně i současná verze Asistenta Google obdrží podobný design. Google novinku testuje u prvních uživatelů.

Asistent Google má nově minimalistický design

Google dlouhou dobu u svých služeb a aplikací prosazuje Material Design. Každopádně nový minimalistický design u Asistenta Google si půjčuje několik prvků z Holo designu, který byl na vrcholu před mnoha lety v době vydání Androidu 4 Ice Cream Sandwich.

Google Assistant Transparent Redesign

Google Assistant Transparent Redesign

Řeč je hlavně o průhledném pozadí a neonovém nasvícení u čtyř základních barev, které jsou v logu Google. Vidět to můžete na obrázku či videu výše. Zároveň je ale upozornění méně výrazné a nezabírá tolik místa na ploše telefonu. Jedná se o testování, které Google vypouští pro několik uživatelů na straně serveru. Nedá se tak aktivovat ručně.

Chtěli byste více designových prvků ze starších verzí Androidu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)