Asistent Google bude brzy podporovat miliardu zařízení. Konkurence od Amazonu nestíhá

asistent google miliarda zarizeni

Google má na veletrhu CES 2019 obrovské zastoupení a jeden z největších stánků. A to i když společnost nepředstavila žádný vlastní produkt. Důvodem je Asistent Google. Společnost si připravila i několik zajímavých statistik a informací.

Asistent Google míří na miliardu zařízení. Brzy se objeví na hloupých telefonech

Amazon se před několika dny pochlubil, že se prodalo více než 100 milionů produktů s chytrou asistentkou Alexou. Google ihned přispěchal i se svými čísly. Do konce tohoto měsíce bude Asistent Google na miliardu zařízení. Podle Manuela Bronsteina, viceprezidenta Googlu se z velké části jedná o chytré telefony. Přiznává ale i to, že chytré reproduktory a další výrobky chytré domácnosti lidé kupují ve velkém. Brzy se dostane i na “hloupé” telefony. Google chce zkrátka asistenta rozšířit všude.

Google Assistant v praxi: Jak funguje mozek budoucích telefonů s Androidem?

Google Assistant v praxi: Jak funguje mozek budoucích telefonů s Androidem?

Google také upozornil, že asistent nyní funguje ve 30 jazycích a je k dispozici v 80 zemích. Bohužel podpory češtiny jsme se nedočkali. I když se v minulém roce objevila na konferenci I/O i Česká republika. Další ročník konferenci Google I/O je tady za pár měsíců, tak snad se dozvíme novější informace a například i přesnější datum.

Další novinky ohledně Asistenta Google uvidíme příští měsíc na veletrhu MWC, kde již tradičně bude mít Google stánek. Již nyní je potvrzeno, že z velké části půjde právě o podporu hloupých telefonů.

Používáte Asistenta Google anebo čekáte na podporu češtiny?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)