Platby přes Google Pay půjde potvrzovat hlasem. Kde a jak?

asistent-google-hlasove-potvrzovani-plateb

Chytrý asistent od Googlu už umí několik měsíců jednu praktickou věc – uskutečňovat online platby. Je tak díky tomu schopný objednávat zboží nebo platit účty. Teď se naučil vychytávku, která jeho uživatelům placení ještě více usnadní. Asistent Google totiž nově umí hlasové potvrzování plateb. Prakticky je tak možné uskutečnit objednávku a pouhým promluvením ji potvrdit. Jak asi tušíte nebo víte, České republiky se v rámci Asistenta netýká ani zmíněná základní funkce s platbami. Proto si tuto novinku zatím můžeme představit jen jako možnost pro jiné vybrané země. Můžeme dál doufat, že se Google “rozhoupe” i u nás. Pojďme si ale ukázat, kde se novinka přesně nachází a co umožňuje.

Nové hlasové potvrzování plateb zvládá Asistent Google třeba v rastauracích

Ti, jejichž přístroje a regiony to umožňují, najdou tuto možnost v nastavení základní Google aplikace. Novinka jde zapnout pod položkou Asistent Google v sekci Platby. V základu je vypnutá. Americká firma k funkci říká, že jde o pilotní testování. Mnozí uživatelé tak možnost vůbec nevidí a jiným třeba přepnutí nefunguje. Po úspěšném spuštění se nicméně nabízí pár variant hlasově potvrzovaných plateb přes Asistenta. Zatím jde o nákupy v aplikacích skrze Google Play a objednávky ve vybraných restauracích. Dobrý začátek. Pokud patříte mezi fanoušky tohoto principu a chtěli byste ho i v ČR, musíte čekat. Asi dlouho čekat.

Přijde vám taková varianta potvrzování plateb bezpečná?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)