Menu

Nemáte čas nebo se vám nechtějí číst zprávy? Asistent Google vám je nahlas přečte

V květnu společnost Google představila novou aplikaci Zprávy, která je již od začátku navržena tak, aby se využívala AI a rovněž i s ní spojené chytré produkty. Nyní se představila nová funkce, která se hodí, když se vám zrovna nechtějí číst zprávy, nebo se zrovna musíte věnovat něčemu jinému, například řízení. Asistent Google vám nově bude předčítat zprávy. Mnohem více se zapojí i chytré displeje.

Asistent Google vám bude číst zprávy: Stačí jedno “kouzelné slovo”

Nová funkce se nejprve rozšiřuje v USA a pouze pro anglický jazyk. Nicméně podpora pro Asistenta Google se v Česku plánuje ještě tento rok, takže je dost velká šance, že tuto funkci brzy uvidíme i u nás a s hlasem, který si poradí s češtinou. Nové informace o podpoře Asistenta v Česku nejsou, nicméně Google v podpoře nových jazyků stále pokračuje. Nedávno například přibyla podpora pro Rusko, ale třeba i mnohem menší Nizozemsko. Takže už jde vidět, že podpora se pomalu přesouvá i na jazyky, se kterými nemluví tolik lidí.

google asistent umozni cist zpravy

Zpátky ale k podpoře čtení zpráv. Bude stačit říct “OK Google, jaké jsou poslední zprávy” a asistent vám vybere ty nejzajímavější zprávy z poslední doby. Můžete být dokonce konkrétnější a požádat Asistenta, aby vám řekl poslední informace například o NASA, nebo o tom jaké jsou poslední zprávy o týmu Sparta Praha. Tyto zprávy si pak můžete rovnou poslechnout. A to na všech zařízeních, které podporují asistenta Google. Takže hlavně telefony, tablety, ale také chytré reproduktory a v neposlední řadě chytré displeje. U posledních jmenovaných se vám navíc zobrazí i videa, která můžete rovnou přehrát. Chystá se podpora i pro Android Auto a chytrá sluchátka.

Momentálně pokud se asistenta Google zeptáte na zprávy, ukáže se vám několik článků na výběr, které si můžete rozkliknout a zobrazí se vám v prohlížeči. Pokud si chcete poslechnout zprávy, tak se využívají data z rádií a speciálních podcastů. Jde v podstatě o krátkou část záznamu z posledního vysílání. Prozatím jsou však k dispozici pouze zdroje ze zahraničí. Český rozhlas už tuto funkci podporuje také, ale pouze na chytrých reproduktorech od Amazonu. Podpora Google Home se plánuje, ale velice pravděpodobně se čeká na to, až bude Asistent Google podporovat oficiálně češtinu.

Těšíte se na podporu zprávy u Asistenta Google a Google Home?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Kutead

kutead 7

14.8.2018 9:26

Už by tu češtinu ale podporovat mohl. Dřív mi Google připomínal informace o nadcházejícím letu a teď prd. “Karta nadcházející už není k dispozici, bude brzy k dispozici prostřednictvím Asistenta Google”. Připadá mi to jak nelogický krok když seberou funkci kterou “brzy” nahradí jiná aplikace.

Hovorkapetr

hovorkapetr 0

14.8.2018 20:31

Uz me to vecny cekani vytaci. Vsechny ty telefony a internety stoji neskutecny penize a zadna podpora cestiny. Opravdu je rok 2018? Google now byval super, ted NIC neumi. Na android auto mluvim czenglish, zpravy to cte czenglish, na otevreni fotaku cekam 10s, coz je asi o 9s dele nez se mi decko vydrzi divat do objektivu. Porad dokola neco nefunguje. Google ma zajimavou vyckavaci taktiku. Vysleme do sveta betaverzi cehokoliv a 5 let budeme rejzovat na prodane reklame uzivatelum cekajicim na finalni sluzbu. Kterou idealne po 2 letech zrusime a nahradime jinou betaverzi. Kurvajz uz! Omlouvam se za jazyk

RSS (komentáře k článku)