Asistent Google bude rozumět 14 novým jazykům. Stihne to čeština do konce roku?

asistent google v cestine

Asistent Google začínal jako doplněk k chatovací službě Allo. Nyní je dostupný na většině Android zařízení, ale také na chytrých reproduktorech, displejích, hodinkách apod. Jeden z mínusů je však zatím to, že se podporuje “málo” jazyků. V době psaní článku jich je dostupných 17. Brzy se ale dostane na dalších 14 jazyků, jak ukázala nová data z betaverze aplikace Google Assistant. Rovnou napíšeme, že čeština se mezi nimi nenachází, nicméně je tu stále šance, že se české lokalizace dočkáme do konce roku 2018.

Google Assistant se v poslední době učí hlavně nové jazyky

Ještě v únoru 2018 podporoval Assistant Google jen osm jazyků, v poslední době jsme mohli vidět přidání podpory několika nových jazyků. Očekávalo se, že v říjnu, během představení nových Pixel produktů, se oznámí i podpora dalších jazyků. To už víme, že se nestalo. Google doposud spíše vydával nové jazyky po malých částech.

asistent google cestina

Možná se to brzy změní a uvidíme největší rozšíření. Uživatelé XDA dokázali zprovoznit nové jazyky v betaverzi. Přesněji jde o 14 jazyků: arabština, bengálština, angličtina (Indie, Indonésie, Irsko, Filipíny, Thajsko), němčina (Rakousko), jazyk Gujarati, kannadština, malajálamština, maráthština, polština, španělština (Argentina, Chile, Kolumbie, Peru), tamilština, telugština, turečtina a urdština.

Z našeho pohledu je  nejzajímavější zařazení polštiny, která už má hodně blízko k českému jazyku. A nemyslíme tím jen to, že jde o slovanské jazyky s mnoha podobnostmi. Druhá věc jsou také české a polské pobočky Google, které mají k sobě hodně blízko. Už v minulosti jsme mohli vidět, jak se některé nové funkce spustili v Polsku a zanedlouho i u nás.

asistent google v cestine google io

Záležet bude hodně na tom, kdy Google oficiálně výše zmíněné jazyky oficiálně oznámí. Doposud jsou neveřejné a bez úpravy aplikace se k ním nedostanete. Pokud se nové jazyky oznámí ještě do konce listopadu, existuje šance, že Google během prosince oznámí další vlnu jazyků, kde by se mohlo usmát štěstí i na Česko. Na Google IO se oznámilo, že do konce roku 2018 bude Assistant podporovat více než 30 jazyků a na mapě byla označena i Česká republika.

Myslíte si, že se čeština v Google Assistant oficiálně objeví ještě v roce 2018?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)