ARM ukončil spolupráci s Huawei. Výroba nových čipsetů Kirin je ohrožena

huawei arm spoluprace konec

V kauze Huawei se nejvíce mluví o krocích Googlu a toho, co to pro čínskou společnost bude znamenat. Nyní však spolupráci ukončila i britská firma ARM, což může být ještě větší problém. Společnost by totiž nemohla vyrábět nové čipsety Kirin, protože používají licenci společnosti ARM.

ARM používá americké technologie. Společnost tak přerušila spolupráci s Huawei

Huawei si tvoří vlastní čipsety pod značkou HiSilicon Kirin. Na první pohled se tak může zdát, že neexistuje problém. Jenže běží na architektuře ARM podobně jako jiné čipsety od Qualcommu či Samsungu. Společnost ARM má byznys založený na tom, že technologie výrobcům licencuje. Pokud nemají licenci, tak nemůžou prodávat čipsety s těmito technologiemi.

huawei kirin os hlavni

A vzhledem k tomu, že ARM využívá americké technologie, rozhodla se společnost ukončit spolupráci se společností Huawei. A to je hodně velký problém, protože novou architekturu jen tak jednoduše nenavrhnete podobně jako software. Huawei odmítl ukončení spolupráce komentovat. Firma ARM vydala prohlášení, že dodržují nejnovější nařízení stanovené americkou vládou. Váží si dlouholeté spolupráce s HiSilicon a věří, že naleznou brzké řešení.

huawei kirin 980 cipset

Huawei údajně nashromáždil dostatek součástek, aby mohl ve výrobě pokračovat 3 až 12 měsíců. Už bez přístupu součástek amerických společností jako je Micron, Skyworks a Qorvo to nebylo jednoduché. Bez architektury ARM je ale v podstatě nemožné, aby Huawei mohl vytvořit nový telefon.

Jak na kauzu Huawei nahlížíte s odstupem několika dní?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)