Služba ARCore má nový název, podpory se dočká více zařízení

arcore změna názvu

Název je velice důležitou součástí jakéhokoliv produktu. Hraje klíčovou roli nejen při uživatelském výběru, ale ovlivňuje i vnímání produktu jako takového. Někdy však mohou být názvy trochu matoucí, k tomuto závěru nyní došel Google u své služby ARCore, jeho řešením byla změna názvu. ARCore je doplněk, díky kterému mohou správně plnit svou funkci aplikace využívající rozšířenou realitu a již nějakou dobu ji můžete v Google Play nalézt pod novým názvem, česky „Služby Google Play pro RR“.

Google Play Services for AR
Google Play Services for AR

Změna názvu a podpora více zařízení pro ARCore

Původní název se nyní vztahuje pouze na označení oficiální vývojářské platformy. Uživatelsky se však kromě názvu nic nemění. Změna názvu dává v této situaci celkem smysl. Nejedná se o aplikaci jako takovou takovou, nýbrž, jak již bylo zmíněno výše, pouze o službu, která využití rozšířené reality na mobilních zařízeních umožňuje. ARCore, v nové podobě Služby Google Play pro RR, podporovaným zařízením, jako jsou například Pixel 2 a Pixel 3, nyní umožňuje vykreslování v 60fps. To zajišťuje plynulejší náhledy a lepší kvalitu obrazu. Podporu aplikace pak získávají i další zařízení, která dříve v seznamu chyběla. Patří sem Galaxy Note 10, Galaxy Note 10+, LG G8S, Samsung A7 (2018), nebo Xiaomi MiA3. Služba doposud známá pod ARCore bude automaticky nainstalována na všechna podporovaná zařízení, nemusíte tak již nic dodatečně hledat, ani stahovat.

Přijde vám změna smysluplná?

Zdroj: Android Community

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)