AR Drone 3.0 (Bebop) – pokračovatel oblíbeného dronu je ve všem lepší

Parot Bebop2

Také jste patřili k těm, kteří toužili po hi-tech hračce od Parrotu s názvem AR Drone? Snadné ovládání přes telefon a dobré letové vlastnosti z něj činily hračku 21. století. Parrot ale rozhodně neusnul na vavřínech a na spadnutí je příchod jeho nástupce s označením AR Drone 3.0 (Bebop). Pokud dumáte, v čem bude lepší, dá se říct, že ve všem. Především dostane oproti předchůdci pořádně nadupanou kameru. 14MPx kamera s fisheye čočkou slibuje parádní záběry létání v oblacích. Díky softwarovým vlastnostem dokáže kamera zachytit krásně plynulé video. Díky fisheye čočce, která zabezpečuje viditelný úhel celých 180°, pořizuje dron více videa, než vlastně potřebuje. Vestavěný software ho pak automaticky roztřídí na potřebné a nepotřebné záběry. To má vést k dobré stabilitě obrazu i v případě foukajícího větru.

Parot AR Drone 3.0 1

Natáčet skvělé video a dívat se na něj doma na televizi je jistě pěkné, Bebop však nabízí ještě jednu možnost. Pořízené snímky může v reálném čase odeslat do Oculus Rift (brýle vytvářející virtuální realitu) a vy se tak můžete proletět v oblacích z pohledu první osoby. Podle prvních ohlasů se projevuje menší lag, jenž by ale neměl být nepřekonatelným problémem.

Parot Bebop2

 

Snímek obrazovky 2014-05-12 v 14.02.48

Další novinkou je Skycontroller – ovladač, skrze který budete novince vydávat příkazy. Stále platí, že používáte svůj smartphone nebo tablet, akorát ho v tomto případě zasunete doprostřed Skycontrolleru. Jaké to má výhody? Kromě hardwarových páček, které jsou snadnější na ovládání, se dramaticky zvýšil dosah signálu. Bebopa nyní můžete ovládat až na vzdálenost 2 km.

Parot Bebop1

Co se týče další výbavy, Bebop má v sobě chipset GNSS zahrnující GPS, GLONASS a GALILEO pro určování své polohy. Automaticky se tak zvládne vrátit na místo, ze kterého vzlétl. Jediné, co se o mnoho nezlepšilo je maximální letový čas, jenž je kolem 12 minut.

Parrot Bebop Drone – Official video

Parrot Bebop Drone - Official video

 

Co pravděpodobně nepotěší je cena. I když ji Parrot zatím oficiálně nezveřejnil, dá se předpokládat, že bude citelně vyšší než u předchůdce. Je to daň za to, že Bebop už není pouze hračkou. Novinka se pravděpodobně i tak stane hitem. Parrot se totiž naučil, jak prodávat drony zábavnou formou široké veřejnosti. Bebop vypadá rozhodně povedeně.

Zdroj: TC.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)