Menu

AR Drone 3.0 (Bebop) – pokračovatel oblíbeného dronu je ve všem lepší

Také jste patřili k těm, kteří toužili po hi-tech hračce od Parrotu s názvem AR Drone? Snadné ovládání přes telefon a dobré letové vlastnosti z něj činily hračku 21. století. Parrot ale rozhodně neusnul na vavřínech a na spadnutí je příchod jeho nástupce s označením AR Drone 3.0 (Bebop). Pokud dumáte, v čem bude lepší, dá se říct, že ve všem. Především dostane oproti předchůdci pořádně nadupanou kameru. 14MPx kamera s fisheye čočkou slibuje parádní záběry létání v oblacích. Díky softwarovým vlastnostem dokáže kamera zachytit krásně plynulé video. Díky fisheye čočce, která zabezpečuje viditelný úhel celých 180°, pořizuje dron více videa, než vlastně potřebuje. Vestavěný software ho pak automaticky roztřídí na potřebné a nepotřebné záběry. To má vést k dobré stabilitě obrazu i v případě foukajícího větru.

Parot AR Drone 3.0 1

Natáčet skvělé video a dívat se na něj doma na televizi je jistě pěkné, Bebop však nabízí ještě jednu možnost. Pořízené snímky může v reálném čase odeslat do Oculus Rift (brýle vytvářející virtuální realitu) a vy se tak můžete proletět v oblacích z pohledu první osoby. Podle prvních ohlasů se projevuje menší lag, jenž by ale neměl být nepřekonatelným problémem.

Parot Bebop2

 

Snímek obrazovky 2014-05-12 v 14.02.48

Další novinkou je Skycontroller – ovladač, skrze který budete novince vydávat příkazy. Stále platí, že používáte svůj smartphone nebo tablet, akorát ho v tomto případě zasunete doprostřed Skycontrolleru. Jaké to má výhody? Kromě hardwarových páček, které jsou snadnější na ovládání, se dramaticky zvýšil dosah signálu. Bebopa nyní můžete ovládat až na vzdálenost 2 km.

Parot Bebop1

Co se týče další výbavy, Bebop má v sobě chipset GNSS zahrnující GPS, GLONASS a GALILEO pro určování své polohy. Automaticky se tak zvládne vrátit na místo, ze kterého vzlétl. Jediné, co se o mnoho nezlepšilo je maximální letový čas, jenž je kolem 12 minut.

 

Co pravděpodobně nepotěší je cena. I když ji Parrot zatím oficiálně nezveřejnil, dá se předpokládat, že bude citelně vyšší než u předchůdce. Je to daň za to, že Bebop už není pouze hračkou. Novinka se pravděpodobně i tak stane hitem. Parrot se totiž naučil, jak prodávat drony zábavnou formou široké veřejnosti. Bebop vypadá rozhodně povedeně.

Zdroj: TC.

 

Komentáře

muk

muk

12.5.2014 18:36

“Bebopa nyní můžete ovládat až na vzdálenost 2 km.”

“Bebop v sobě má chipset GNSS zahrnující GPS, GLONASS a GALILEO pro určování své polohy. Automaticky se tak zvládne vrátit na místo, ze kterého vzlétl. ”

Tím pádem je to vcelku problemova věc pro běžné uživatele, protože toto už není MODEL, ale bezpilotní letadlo (UA) vyzadujici registraci u UCL ;-) kterou bez kruteho pojisteni nedostanete.

Dublon

Dublon

12.5.2014 19:03

muk: Dobrej hlod. Prý registrace. Bebop nevypadá, že by vážil nebo unesl 20 kg.

kk

kk

12.5.2014 20:29

Dublon: v dnešní době je všechno možný :)

muk

muk

12.5.2014 20:49

Dublon: to vůbec není o váze, človeče, ale o zařízení umožnující automatický let přes GPS. A to tam je. Najdi si to na UCL.

muk

muk

12.5.2014 21:00

resp. jinak. Ano, modely jsou do 20 kg. Ale tak 3-4 mesice k tomu přibyla podminka, ze nesmi byt vybaven zarizenim umoznujici automaticky let na nejake misto. To funkce “navrat domu” je, a to ani nemluvim o waipontech z videa.

Tomáš Jalovec

Tomáš Jalovec

12.5.2014 23:13

Bod 6.3 doplňku X jasně říká: “Bezpilotní letadlo s maximální vzletovou hmotností větší než 0,91 kg musí být vybaveno vestavěným bezpečnostním systémem, který při poruše provede ukončení letu.” Tedy funkce “návrat domů”, kterou má drtivá většina koptér, by za takový systém považována být měla. Na druhou stranu je v doplňku X jasně řečeno, že model letadla je letadlo, které není vybaveno žádným zařízením umožňujícím automatický let na zvolené místo. Ovšem nic takového se v článku neříká…

Tomáš Jalovec

Tomáš Jalovec

12.5.2014 23:18

Respektive jsem se nedočetl něco ve smyslu, že je možné předem nastavit trasu pomocí souřadnic autonomního letu modelu z bodu A do bodu B. Pak už by se opravdu jednalo o UA.

Tomáš Jalovec

Tomáš Jalovec

12.5.2014 23:30

A ještě jedna perlička. Bebop dle zahraničních zdrojů váží pouhých 400 gramů. Tedy ani bod 6.3 se na něj nevztahuje…
Bez ohledu na váhu je ale vždy nutné létat s veškerým respektem!

muk

muk

13.5.2014 8:36

Tomáš Jalovec: to je tak obtížné si pustit to video, abys zjistil, že v mobilu definují waypointy, kam to má letět? Kromě toho se ve článku píše, že to má funkci pro návrat domů (“Automaticky se tak zvládne vrátit na místo, ze kterého vzlétl.”). Takže to není model.

hipik

hipik

13.5.2014 10:30

jenze mate problem, existuje zakon Zákon č. 229/2013 Sb. ktery bezpilotni prostredky s kamerou klasifikuje jako bezpecnostni material, viz FB. potrebujete proverku NBÚ

Ťululum

Ťululum

13.5.2014 17:34

Vy máte problémy… Pokud s tím nebudete lítat nad Pražským hradem, tak vám k tomu nikdo nic neřekne.

beruska

beruska

13.5.2014 18:07

To by mi zajímalo, kterej policajt by se v tech zákonech vyznal a dal mi pokutu :-D Se hádejte, já si budu lítat…

NecNar

NecNar

24.5.2014 11:20

Paradní mašinka a myslím si že policije na ulici nehleda signaly tak bych je chvilku provokoval a pak bych jednoduše uletěl xD a už bych nepoužival idos.cz bych se zaletěl na zastavku podívat v kolik to jede :D:D

share-d

share-d

14.10.2014 8:20

A co to tak nechat na výrobci a distributorovi? Ti si to snad pohlídají jestli to budou moct v takové konfiguraci prodávat nebo ne. Věřím že prachy na právníky určitě mají…

RSS (komentáře k článku)