TOPlist

Aqara ukázala nejlevnější chytrý zámek ve své historii! Má hromadu funkcí a umí Matter

aqara nový chytrý zámek u50
  • Společnost Aqara představila nový chytrý zámek U50
  • Podporuje ekosystém Applu včetně Apple Home Key
  • V přepočtu vychází na asi 3 400 korun bez daně

Společnost Aqara uvedla na trh Smart Lock U50, který se stal nejlevnějším chytrým zámkem společnosti. Jako vůbec nejdostupnější zámek je rovněž kompatibilní s Apple Home Key. Za cenu 149,99 dolarů (asi 3 400 korun bez daně) nabízí U50 širokou škálu funkcí, včetně odemykání pomocí iPhonu nebo Apple Watch, PIN kódu, NFC karty a fyzického klíče.

Na rozdíl od svého dražšího předchůdce U100 však levnější model U50 postrádá čtečku otisků prstů, což je rozhodně škoda. Vhod však přijde režim „Away Mode“, který umožňuje spustit vlastní automatizace a akce, jako je vypnutí světla nebo aktivace alarmu, když opustíte domov. Zámek je také kompatibilní se standardem Matter, což znamená, že nemusíte mít Aqara Hub, ale postačí například Nest Hub druhé generace od Googlu. V případě výpadku lze používat dočasná hesla pro udělení přístupu. V neposlední řadě ho lze ovládat pomocí hlasových asistentů třetích stran včetně Google Asistenta či Alexy.

aqaa smart lock u50

U50 se dle společnosti snadno integruje do existující chytré domácnosti, která je postavena okolo produktů Aqara. Například skvěle funguje s videozvonekem G4, který jsme pro vás mimochodem recenzovali. Aqara uvádí, že zámek vydrží na jedno nabití až šest měsíců, k napájení se používá čtveřice AA baterií, jejich výměna je navíc otázkou několik desítek vteřin.


Zatím neznáme evropskou cenu a bohužel není jasné, zda k nám produkt vůbec dorazí. Osobně doufám, že ano, protože bych o něm vzhledem k nižší ceně poměrně vážně uvažoval.

Co říkáte na levný zámek Aqara U50?

Zdroj: Aqara

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)