Aqara představila skvělý chytrý zámek s podporou Matter za super cenu

aqara chytrý zámek u100
  • Aqara U100 je nový chytrý zámek
  • Podporuje Apple Home Key i Matter
  • Vychází v přepočtu na 4 200 korun

Společnost Aqara představila nový chytrý zámek Aqara U100, který nabízí ty nejmodernější technologie za přijatelnou cenu. Bude si skvěle rozumět s Apple produkty, podporuje ale také standard Matter.

Aqara U100 je jedním z prvních chytrých zámků s podporou Apple HomeKit a Home Key. Díky tomu jste schopni odemknout zámek skrz NFC pouhým přiložením telefonu ke čtečce, takže nemusíte používat ani klíče. Ta je dostupná v novém iOS 17, na starších verzích jablečného systému nebude fungovat. Alternativně můžete ale samozřejmě použít také PIN kód díky dotykovému displeji, nebo čtečku otisků prstů, která má kapacitu až na 50 otisků.

Smart-Door-Lock-U100 aqara

Přístup můžete samozřejmě spravovat i na dálku, takže ho můžete dát rodině, ale jednorázově třeba i kamarádovi. Pro připojení k chytré domácnosti využijete buď Bluetooth (hlavně pro Apple) nebo Zigbee (pro připojení k bráně) a samozřejmě si zámek lze přidat třeba i do aplikace Google Home.

Stejně jako u ostatních chytrých zámků je součástí balení klasický klíč pro případ, že by s vámi nechtěl zámek komunikovat. Aqara si za nový zámek žádá 189 dolarů, což je v přepočtu asi 4 200 korun bez daně.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Máte zkušenosti s chytrými zámky?

Zdroj: The Verge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)