Aqara má nový senzor přítomnosti. Je ideální pro automatizace i bezpečnost

aqara presence senzor mmwave
  • Aqara Presence Sensor FP2 je nový senzor s hromadou funkcí
  • Využívá mmWave technologii
  • V budoucnu bude podporovat i Matter

Společnost Aqara právě na globálním trhu představila nový senzor přítomnosti Presence Sensor FP2, který zahrnuje řadu vychytávek a novinek, oproti staršímu FP1 modelu. Využívá technologií mmWave, která je oproti standardnímu PIR senzoru mnohem přesnější.

Nový snímač dokáže detekovat přítomnost osoby z tak nepatrných pohybů, jako je například pohyb hrudníku při dýchání. Poskytne tak přesnější informace o tom, kde v místnosti se osoba nachází a co právě dělá, zda sedí, leží, nebo stojí. Navíc dokáže poskytnout tyto detaily až o třech osobách najednou. Právě v tom se liší od klasického pohybového PIR senzoru.

Aqara Presence Sensor FP2 TVC with SK Subtitles

Aqara Presence Sensor FP2 TVC with SK Subtitles

Umí detekovat také pád a na základě toho spustit některé z dalších automatizací, například přivolat pomoc, nebo o této skutečnosti informovat dalšího příslušníka domácnosti. Automatizace obecně budou jednou ze silných stránek tohoto senzoru. Můžete si třeba vytvořit automatizaci, ať se rozsvítí lampa u křesla v případě, že si do něj člověk sedne.

Pohyb dokáže nový Presence Sensor FP2 sledovat až ve 32 samostatných zónách, v aplikaci si pak můžete určit prostory, které má detekovat a které naopak vynechat. Jeden snímač pokryje až 40 metrů čtverečních a díky senzoru okolního světla můžete například žárovky v domácnosti nechat zesílit v případě, že bude v místnosti více osob.

aqara presence sensor fp2

Samozřejmostí je certifikace IPX5. Připojit jej můžete skrz Bluetooth 4.2, 2,4GHz Wi-Fi a v plánu je také podpora pro standard Matter. Senzor jsme včera rozbalili a začínáme jej testovat, takže se můžete těšit na plnohodnotnou recenzi. Pokud vás o něm tedy cokoliv zajímá, rozhodně se zeptejte v komentářích. Na vaše dotazy odpovíme v dalším textu. Nový Presence Sensor FP2 můžete objednat například na e-shopu smarterhome.sk za cenu 1969 Kč (82.99 eur).

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Máte doma nějaký senzor od Aqara?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)