Aqara představila na veletrhu IFA 5 nových produktů: Kamera, zámek i zásuvka

aqara smart home ifa
  • Aqara představila na veletrhu IFA hned 5 nových produktů chytré domácnosti
  • Nechybí kamera, chytrý zámek, relé nebo zásuvka
  • Bohužel zatím neznáme oficiální ceny

Společnost Aqara se rozhodla rozšířit své portfolio chytrých produktů a na letošním veletrhu IFA v Berlíně představila celkem 5 nových vychytávek, které se budou prodávat v Evropě. Zatím neprozradila ceny, jisté však je, že se na trh podívají ještě před koncem letošního roku.

Chytrý zámek Aqara U200

Aqara U200 je nový chytrý zámek, který můžete odemknout hned několika způsoby, ať už je řeč o NFC kartě Aqara, telefonu s NFC, otisku prstu nebo PIN kódu. Technologie Matter-over-Thread navíc garantuje kompatibilitu s dalšími ekosystémy chytré domácnosti.

aqara u200

Bezpečnostní kamera Aqara E1

Aqara E1 je otočná kamera s podporou 2K rozlišení s technologiemi Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.2. Potěší kompatibilita s Apple Home, Amazon Alexa a Google Home. Za zmínku stojí například schopnost rozpoznávat obličeje osob, záznamy můžete ukládat buď na NAS, cloud nebo microSD kartu.

aqara camera e1

Dual Relay Module T2

Dual Relay Module T2 T2 je univerzální řešení pro ovládání různých domácích zařízení. Tento relé modul je založen na technologii Zigbee 3.0 a podporuje také Matter-over-bridge. Využijete ho třeba k ovládání garážových vrat, elektrických kotlů, podlahového topení, ale i hloupého osvětlení. Můžete ho přidělat prakticky na cokoliv. Mimo jiné umí měřit spotřebu a disponuje rovněž ochranou proti přepětí a přehřátí.

aqara rele modul

Stropní Světlo Aqara T1M

Po představení LED pásku Aqara T1, který jsme pro vás recenzovali se Aqara pochlubila se stropním světlem Aqara T1M. To nabízí širokou škálu odstínů, navíc podporuje RGB a zobrazení až 16 milionů barev. Stejně jako výše zmíněné relé podporuje Matter-over-bridge.

aqara ceiling light t1m

Chytrá zásvuka Aqara EU Wall Outlet

Poslední v řadě, ale rozhodně ne nejméně významná, je nástěnná zásuvka ve stylu EU. Tato chytrá zásuvka nejenže umožňuje ovládání připojených zařízení, ale také monitoruje jejich spotřebu energie. Nechybí podpora hlasových asistentů a navíc funguje jako Zigbee opakovač, takže posiluje signál vaší sítě.

aqara plug

Který nový Aqara produkt vás nejvíce zaujal?

Zdroj: homekitnews

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Chytrý zámek

5 nejlepších chytrých zámků

Články Zuzana Přibylová Zuzana Přibylová
3 min. uložit na později

Komentáře (0)