Apple má problém. V důležité čínské továrně vypukla rebelie

Apple nepokoje rebelie Foxconn Čína

Společnost Apple čelí nepříjemnému problému, jenž je spojen s továrnou jejího strategického partnera Foxconn v čínském Čeng-čou. Ve fabrice, která produkuje polovinu všech iPhonů pro celý svět, se vzbouřili zaměstnanci naštvaní na trvající karanténní opatření v rámci boje proti šíření onemocnění Covid-19. Dělníci se pustili do konfliktu s ochrankou hlídající areál, někteří z něj utekli a podali výpověď. Firma Apple následně oznámila, že kritická situace ovlivní zásoby telefonů iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max během vánočního období.

Zaměstnanci Foxconnu se k fyzické rebelii uchýlili poté, co jim společnost například bránila chodit od montážních linek mimo okolí továrny a nutila dělníky konzumovat jídlo uvnitř jejich ubikací místo v jídelně. Aby vedení fabriky zmírnilo napětí, slíbilo zaměstnancům například finanční bonusy. Ani ty ale nepomohly.

Ve středu bylo spatřeno více než 100 dělníků, jak se prodírají přes přesilu strážců. Na sociálních sítích bylo zveřejněno několik videí, přičemž na jednom z nich je vidět, jak se dělníci tlačí přes barikády a svědci v pozadí skandují “boj, boj”. Další video ukazuje osobu v bílém ochranném obleku, která bije tyčí muže ležícího na zemi. Události umocnily debaty o tom, že Apple přemístí výrobu iPhonů mimo Čínu.

Jak vnímáte současná protipandemická omezení v Číně?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)