App Engine od Googlu bude mít vlastní firewall

app engine google firewall

Google App Engine je cloudové uložiště, díky kterému mohou vývojáři provozovat své webové aplikace zdarma. Nyní se se tato nejdéle provozovaná cloudová veřejná platforma dočká vlastního firewalu.

Firewall App Engine zjednoduší práci vývojářům

Jestliže potřebujete vytvořit nějakou webovou aplikaci a nemáte k tomu potřebné sady nástrojů a hardware, Google nabízí službu App Engine. Aplikace však nesmí být příliš náročná, co se týče přenosové kapacity a zátěže.

Bezpečnost dat a ochrana soukromí dosud byly na vysoké úrovni, nicméně pro vývojáře tu stále existoval menší problém. Nemohli jednoduše omezit přístup k aplikaci na několik testovacích IP adres.

app-engine-google-firewall-ip

Nyní však mohou použít nástroje k tomu, aby povolili či zablokovali některé specifické IP adresy. Firewall je totiž vstupní branou k aplikaci, a proto pokud zaznamená neoprávněný přístup, zamítne ho, aniž by se kdokoliv dostal do samotné aplikace.

Využili jste někdy tohoto nástroje?

Zdroj: techcrunch.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)