TOPlist

Češi sobě! Aplikace Zlepšeme Česko pomáhá zdokonalit města v ČR

aplikace zlepšeme česko hlášení problémů

Všimli jste si ve vašem městě chybějící značky, nebo rozbitého koše? Aplikace Zlepšeme Česko umožňuje tyto nedostatky ve vašem okolí snadno nahlásit na příslušná místa. Tam jsou zaznamenány a v ideálním případě i v co nejkratším čase vyřešeny. Cílem aplikace je tak uživatelům umožnit hlášení nejrůznějších problémů a komunikaci se samosprávou na pár kliknutí.

MUNIPOLIS
MUNIPOLIS

Hlášení problémů i nalezení ztraceného mazlíčka

Aplikace Zlepšeme Česko v posledních dnech oslavila první rok od svého uvedení na trh. Aktuálně je využívána více než 50 000 uživateli, kteří pomohli vyřešit desítky tisíc problémů ve svém okolí a udělali tak první krok ke zlepšení svého města. Jedná se v podstatě o speciální platformu, která sdružuje obyvatele daného místa, tak, aby společně vytvářeli příjemnější prostředí. Kromě hlášení problémů, jako může být například nahlášení černé skládky, nebo oznámení o ztrátě zvířete nabízí v místech, která jsou již oficiálně součástí další užitečné informace, jako je například upozornění na odstávku vody, nebo elektřiny. Oznámení se ihned odešle na příslušná místa, informace, že se zvíře ztratilo se pak následně zobrazí na úvodní stránce aplikace spolu s informacemi místního úřadu.

Stejně tak aplikace usnadňuje hlášení o ztrátách a nálezech. Součástí je také databáze pohřešovaných osob, přičemž vám případně pomůže s nahlášením tohoto zmizení. Aplikace Zlepšeme Česko se však nezaobírá pouze zápory. Kromě hlášení problémů ji můžete využít také pro pochválení toho, co se vám na vašem bydlišti líbí, případně zaslat podněty pro další vylepšení.

Všechna hlášení pak můžete vidět na přehledné mapě, kde můžete kontrolovat, zda byl již problém skutečně vyřešen, případně jeho řešení znovu „popohnat“. Všechna hlášení se doplňují ilustrační fotografií a stručným popisem. Jejich souhrn, spolu s informacemi o dění ve vašem okolí (například kulturní akce) pak vidíte přehledně seřazené v jednom výpisu. Obsah tohoto výpisu můžete dále filtrovat dle svých zájmů. Mimo usnadnění hlášení problémů, aplikace Zlepšeme Česko také šetří peníze, které by v jiném případě utratila za obecní monitoring. Do projektu se postupně zapojují zbývající města a vesnice, může se však stát, že to vaše mezi nimi nebude, v takovém případě budete ochuzeni pouze o hlášení z místního úřadu.

Líbí se vám myšlenka aplikace Zlepšeme Česko?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)