Nechcete čekat na poště? Posílejte balíky s aplikací Zaslat.cz

zaslat

Pokud chcete poslat balík, znamená to zpravidla dojít nebo dojet na poštu, vystát (často velmi dlouhou) frontu a vrátit se zpět. Pokud budete počítat i cenu svého času, můžete vás taková „operace“ stát i několik stokorun. Nebylo by pohodlnější posílat balíčky kurýrem, který je vyzvedne u vás doma? Právě to nabízí služba a mobilní aplikace Zaslat.cz.

Obsah článku

Co Zaslat.cz slibuje?

V popisku v Obchodě Play se mimo jiné dočtete: „Doručíme pro vás cokoliv kamkoliv. Stačí vyplnit pár základních údajů a my vám nabídneme ty nejlepší dopravce a ceny. Kurýr si u vás zásilku vyzvedne a máte hotovo. O ostatní se postaráme.“

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

  • v aplikaci můžete objednat přepravu podle zadaných parametrů s možností dobírky, připojištění, aj.
  • za služby zaplatíte online platbou pomocí platební brány GoPay, pro smluvní partnery na fakturu
  • možnost používat adresář kontaktů a nastavit si výchozí adresu odesilatele/příjemce
  • sledování vlastní nebo libovolné jiné zásilky s možností pojmenování
  • průběžné informace o průběhu přepravy pomocí push notifikací

Aplikace Zaslat.cz – pohodlná správa balíčků ve vaší kapse

Aplikace Zaslat.cz – pohodlná správa balíčků ve vaší kapse

Jak funguje Zaslat.cz v praxi?

Po prvním spuštění na vás čeká registrace, nebo (máte-li již na této službě účet) přihlášení. K založení účtu budete potřebovat pouze přihlašovací e-mail, dvakrát zadáte heslo a potvrdíte souhlas s obchodními podmínkami. Po úspěšném přihlášení se ocitnete na úvodní stránce aplikace, kde můžete ve třech sekcích sledovat své zásilky: všechny, jen aktivní, případně doručené.

Po klepnutí na jednotlivou zásilku jsou k dispozici podrobné informace o celém procesu doručování, tj. údaj o vyzvednutí, její cestě k cíli, až po převzetí příjemcem. V detailech zásilky pak jsou adresy odesílatele i příjemce, rozměry balíku, jeho hmotnost a pojištění.

Vzhled a ovládání aplikace se nese v duchu posledních trendů Material Designu. Novou položku, tedy v tomto případě zásilku, můžete zadat buď plovoucím kruhovým tlačítkem se symbolem „plus“, nebo přes volbu Nová zásilka v postranní nabídce.

Posíláme balík

Základní údaje, které jsou pro poslání balíku naprosto nezbytné, jsou pochopitelně dva: kde zásilku vyzvednout a kam ji doručit. Můžete je vyplnit prostřednictvím jednoduchých formulářů (zde práci výrazně usnadňuje našeptávač adres), případně lze již použité adresy „vytáhnout“ z adresáře.

Následuje zadání parametrů zásilky (nebo zásilek), ke kterému slouží nabídka Přidat balík. Vaším úkolem bude zásilku změřit, zvážit a zadat tyto čtyři údaje do aplikace. Na jejich základě je pak vytvořena cenová nabídka. Poté můžete zadat připojištění a případně dobírku.

V dalším kroku se zobrazí nabídky jednotlivých kurýrních služeb – jmenovitě jde o GLS, DPD a TopTrans. Každá nabídka obsahuje vedle ceny také informaci o předpokládaném vyzvednutí a doručení zásilky. Doporučujeme se podívat na Další informace, kde se dozvíte například to, zda musíte vytisknout štítek, nebo jestli ho přiveze přepravce.

Možnosti placení

Následuje zadání adres pro přepravce. Aplikace přebírá již v prvním kroku zadané údaje – vyplňovat tedy budete jen jméno příjemce, případně název firmy. Po kontrole všech zadaných podkladů zbývá poslední krok, kterým je zaplacení. Na výběr je z několika možností, počínaje platbou kartou, přes PayPal, GoPay Peněženku a konče převodem na účet.

Po zaplacení obdržíte e-mailem potvrzení o přijetí zakázky – nejprve od Zaslat.cz a později i od zvoleného přepravce. V den vyzvednutí pak většinou kurýr s určitým předstihem pošle SMS, kdy si u vás balíček vyzvedne.

Z hlediska cen je situace vcelku příznivá. Například při zaslání kilového balíčku o rozměrech 50 × 50 × 50 centimetrů zaplatíte při přepravě kurýrní služnou GLS přes aplikaci Zaslat.cz 112 korun, zatímco s Českou poštou byste za zásilku těchto rozměrů v případě Balíku do ruky dali 159 korun. Zásadní roli však hrají rozměry a/nebo hmotnost zásilky.

Resumé

Zásadní výhodou Zaslat.cz ovšem není jen zpravidla (nutně ale ne vždycky) nižší cena, ale především čas, který byste jinak museli věnovat cestě na poštu, čekání a následné cestě zpět. Na druhou stranu ale musíme zmínit, že rozptyl, ve kterém kurýři vyzvedávají balíčky, je poměrně široký a nikdy nebudete v okamžiku objednávky vědět přesný čas.

Nechcete čekat na poště? Posílejte balíky s aplikací Zaslat.czNechcete čekat na poště? Posílejte balíky s aplikací Zaslat.cz

Celkově vzato hodnotíme službu i mobilní aplikaci na základě více než ročních zkušeností kladně. Zatím se nám nestalo, že by přeprava balíčku z bodu A do bodu B neproběhla tak, jak bylo deklarováno, a to ani v době předvánočního shonu, kdy byly dodací lhůty o něco delší. Výhodou je fakt, že k tomu, abyste mohli posílat zásilky touto cestou nepotřebujete žádnou smlouvu, IČO, ani nic podobného.

Mobilní aplikace Zaslat.cz pro Android je v Obchodě Play od ledna roku 2017 a za tu dobu zaznamenala překvapivě jen něco přes tisíc stažení. Spokojenost uživatelů dokladuje průměrná známka 4,3. Instalační balíček velký jen 3,9 MB můžete používat na zařízeních s Androidem 4.0 a vyšším. Případné další informace můžete načerpat na oficiálních stránkách.

Zaslat.cz
Zaslat.cz

A jak posíláte balíčky vy?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)