Aplikace VSCO cam: presets aneb filtry pro Instagram a alternativní fotoaparát

Aplikace VSCO fotoaparát filtry

VSCO je populární alternativní fotoaparát, který v sobě podobně jako aplikace PicsArt integruje editor fotografií a vlastní sociální síť. Fotografie lze pořídit přímo pomocí aplikace, nebo importovat z galerie mobilního zařízení. Součástí VSCO cam je režim studio, který k fotografii umožňuje přidat presets, neboli filtry a upravit expozici a další základní hodnoty, jako například kontrast.

Aplikace VSCO cam a Instagramový formát fotografií

VSCO cam v sobě, jak již bylo zmíněno v úvodu integruje vlastní sociální síť, která slouží nejen pro inspiraci tvůrcům, ale také jako prostředek pro sdílení vlastních fotografií. Tato komunita je také rozšířena na sociální síti Instagram, kde se sdružuje pod hashtagem #VSCO. Už tento fakt napovídá, že je pořizování a tvorba fotografií pomocí VSCO nejčastěji využívána pro následné publikování právě na největší sociální síti zaměřené na sdílení fotografií a videí.

Tomuto spojení je také přizpůsoben fotoaparát aplikace, nenabízí žádné pokročilé nastavení expozice, jak by se u fotoaparátu třetích strach dalo předpokládat. Naopak se z hlediska funkcí jedná o naprosto jednoduchý nástroj. Nabízí ovšem funkci, kterou jistě ocení nejeden uživatel Instagramu. VSCO cam má v nabídce hned několik možností zobrazení takzvané mřížky fotoaparátu. Ta je primárně určena k zachování vodorovného horizontu, v tomto případě však vyznačuje oblast čtvercového formátu fotografií, který se užívá právě na Instagramu. Uživatelé pak již nemusí řešit, že jim ořez na čtvercový formát narušil kompozici fotografie. Dále umožňuje volbu mezi manuálním a automatickým ostřením. Automatické ostření je pak označeno červeným rámečkem kolem zorného pole fotoaparátu.

Filtry a úprava fotografií s VSCO cam

Zásadním důvod, proč uživatelé vyhledávají VSCO cam jsou bezpochyby filtry neboli presets, jak jsou v aplikaci nazývány. Aplikace v základu nabízí celou řadu filtrů nejrůznějších zaměření, zbytek z nich je možné za měsíční poplatek dokoupit. Filtry nejsou ovšem jediným důvodem, proč tento mobilní editor využívat. Kromě základních nástrojů pro úpravu expozice a kompozice VSCO nabízí také vyvážení bílé, efekt přidání šumu a několik možností pro úpravu barevného tónu fotografií. Výsledná fotografie je následně uložena do galerie aplikace. Odkud může být dále sdílena mezi komunitu uživatelů VSCO, nebo na sociální sítě. Stejně tak lze výsledek klasicky uložit do galerie zařízení.

VSCO: Photo & Video Editor
VSCO: Photo & Video Editor

Používáte na telefonu úpravu fotografií?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)