Aplikace Volume Panel: nové ovládání hlasitosti s řadou nastavení

Aplikace Volume Panel: nové ovládání hlasitosti s řadou nastavení

Nelíbí se vám, jak vypadá panel pro nastavení hlasitosti ve vašem telefonu? Pak můžete zkusit novou alternativní aplikaci Volume Panel, která slibuje širší možnosti nastavení a jednodušší ovládání. K dispozici je zdarma s reklamními proužky, nebo jako placená varianta bez reklamy.

Obsah článku

Co Volume Panel slibuje?

V popisku v Obchodě Play se dočtete, že aplikace Volume Panel je „plně konfigurovatelná překryvná vrstva pro ovládání hlasitosti, která nahrazuje původní způsob nastavování hlasitosti ve vašem systému.“ Jako klíčové vlastnosti a funkce jsou zmíněny:

  • Plovoucí překryvný panel.
  • Možnost nastavit jako výchozí ovládání hlasitosti médií nebo vyzvánění.
  • Spuštění v plném nebo zjednodušeném rozhraní.
  • Možnost přizpůsobení pro leváky.
  • Vlastní nastavení zobrazení panelu.
  • Možnost konfigurace doby, po které panel zmizí.
  • Vlastní barvy pozadí, posuvníků a ikon.
  • Možnost vyloučení z určitých aplikací.

Volume Panel Pro

Volume Panel Pro

Jak funguje Volume Panel v praxi?

Aplikaci jsme nainstalovali na telefon Xiaomi Mi 9, který má grafickou nadstavbu MIUI 11, jež pojímá nastavování hlasitosti svým vlastním způsobem. Byli jsme proto zvědavi, zda Volume Panel zvládne fungovat i v tomto prostředí.

Po prvním spuštění je nezbytné provést několik nastavení – přeci jen jde o náhradu systémové součásti, takže je nejprve nutné volbou Enable Volume Panel aplikaci povolit. Logicky následují požadavky na oprávnění, se kterými vám pomůže průvodce.

V první řadě povolíte vykreslování přes ostatní aplikace, pak usnadnění přístupu, a nakonec přístup k oznámením. Pokud se vám zdají uvedené požadavky příliš široké, můžete si v Obchodě Play přečíst detailní vysvětlení autora, k čemu je program potřebuje.

Jako další doporučujeme klepnout na položku Optimisation Alert, kde vás Volume Panel seznámí s faktem, že může být systémem ukončen z důvodu úspory baterie. Stačí u této aplikace zakázat optimalizaci a máte po starostech.

Možnosti a fungování aplikace

Další možnosti nastavení ovlivňují vizuální stránku panelu, který se zobrazí po stisku tlačítek pro nastavení hlasitosti. Můžete si například zapnout tmavý režim (Dark Mode), upravit pro ovládání levou rukou (Left Handed) či určit pozici panelu na obrazovce (Vertical Position). Pomocí jednoduché palety lze zvolit barvu posuvníků (Slider colour), pozadí (Background colour) a ikonek (Icon colour).

Poté, co vše nastavíte podle svých představ a požadavků, můžete rozhraní aplikace opustit. Po stisku hardwarových tlačítek pro ovládání hlasitosti na boku telefonu se místo původního systémového panelu zobrazí právě tato aplikace, umožňující nastavení hlasitosti vyzvánění, budíku a médií. Klepnutím na ozubené kolečko se můžete dostat do příslušné sekce systémového nastavení.

Resumé

S aplikací Volume Panel můžete přizpůsobit ovládání hlasitosti tak, aby lépe vyhovovalo vašim představám. Ovlivnit lze prakticky vše, počínaje barvami a konče polohou panelu na obrazovce a dobou jeho zobrazení. Způsob ovládání nám připadal výrazně jednodušší ve srovnání s tím, co nabízí MIUI. Škoda jen chybějící lokalizace do češtiny.

V bezplatné verzi s reklamou je Volume Panel v Obchodě Play necelý týden, během kterého si ho stáhlo více než sto uživatelů. Placená verze stojí 23 korun a jediným rozdílem je fakt, že nezobrazuje reklamu. Aplikaci lze používat na telefonech a tabletech s Androidem 6.0 nebo novějším.

Volume Control Panel
Volume Control Panel
Volume Control Panel Pro
Volume Control Panel Pro

Vyhovuje vám nastavování hlasitosti na vašem mobilu?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

výchozí aplikace android změna

Jak na Androidu změnit výchozí aplikace?

Návody Karel Kilián Karel Kilián
2 min. uložit na později

Komentáře (5)