Windows aplikace Váš telefon testuje dvě super novinky pro zprávy a fotky

aplikace-vas-telefon-se-nauci-kopirovat-text-z-fotek-a-mod-pip

Sesterské duo aplikací Link to Windows (Android) a Váš telefon (Windows), které už nyní poskytuje vcelku zajímavé možnosti pro snazší kooperaci mobilu s počítačem, brzy přijde s dalšími užitečnými funkcemi. Pokud toto spojení neznáte, tak vězte, že přes uvedené aplikace je možné z počítače například vyřizovat zprávy nebo procházet fotografie. Díky užší spolupráci Microsoftu se Samsungem toho jde s jihokorejskými telefony ještě trochu více. Teď se každopádně chytrá něco, co bude opět užitečné všem uživatelům Androidu a Windows. Desktopová aplikace Váš telefon se naučí vyjmout text z fotek a také mód picture-in-picture (PIP) aneb obraz v obraze.

Váš telefon text z fotek PIP

První uvedenou funkci v telefonu delší dobu zvládá třeba Google Lens a nejde tedy o nic revolučního. V kombinaci s jednoduchým propojením s počítačem je to ale určitě užitečný nápad. Telefon s pořízenou fotkou stačí rychle připojit a s textem už pak můžeme pracovat pohodlněji pomocí klávesnice a myši. Nástroj obraz v obraze usnadní posílání zpráv. PIP půjde zapnout pro chatovací okno, které takto půjde vytáhnout “mimo” hlavní rámec aplikace. Obě části pak mohou běžet téměř nezávisle na sobě. Jak už je u aplikace Váš telefon zvykem, PIP i možnost kopírovat text z fotek je nyní ve fázi interního testování ve skupině Windows Insider. Oficiální spuštění pro další uživatele by ale nemělo být daleko.

Link to Windows
Link to Windows

Používáte nástroj Váš telefon? Co říkáte na novinky?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)