Windows aplikace Váš telefon testuje dvě super novinky pro zprávy a fotky

aplikace-vas-telefon-se-nauci-kopirovat-text-z-fotek-a-mod-pip

Sesterské duo aplikací Link to Windows (Android) a Váš telefon (Windows), které už nyní poskytuje vcelku zajímavé možnosti pro snazší kooperaci mobilu s počítačem, brzy přijde s dalšími užitečnými funkcemi. Pokud toto spojení neznáte, tak vězte, že přes uvedené aplikace je možné z počítače například vyřizovat zprávy nebo procházet fotografie. Díky užší spolupráci Microsoftu se Samsungem toho jde s jihokorejskými telefony ještě trochu více. Teď se každopádně chytrá něco, co bude opět užitečné všem uživatelům Androidu a Windows. Desktopová aplikace Váš telefon se naučí vyjmout text z fotek a také mód picture-in-picture (PIP) aneb obraz v obraze.

Váš telefon text z fotek PIP

První uvedenou funkci v telefonu delší dobu zvládá třeba Google Lens a nejde tedy o nic revolučního. V kombinaci s jednoduchým propojením s počítačem je to ale určitě užitečný nápad. Telefon s pořízenou fotkou stačí rychle připojit a s textem už pak můžeme pracovat pohodlněji pomocí klávesnice a myši. Nástroj obraz v obraze usnadní posílání zpráv. PIP půjde zapnout pro chatovací okno, které takto půjde vytáhnout “mimo” hlavní rámec aplikace. Obě části pak mohou běžet téměř nezávisle na sobě. Jak už je u aplikace Váš telefon zvykem, PIP i možnost kopírovat text z fotek je nyní ve fázi interního testování ve skupině Windows Insider. Oficiální spuštění pro další uživatele by ale nemělo být daleko.

Your Phone Companion - Link to Windows
Your Phone Companion - Link to Windows

Používáte nástroj Váš telefon? Co říkáte na novinky?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)