Aplikace Tour de France 2021 by Škoda: způsob jak (ne)sledovat závod živě?

Aplikace Tour de France 2021 by Škoda cyklistika

Světem sportu v současnosti hýbe nejslavnější cyklistický závod Tour de France, jehož hlavním partnerem je opět ŠKODA AUTO. Pro fanoušky soutěže je připravena oficiální aplikace Tour de France 2021 by Škoda, kde je možné najít podrobné informace, včetně aktuálního dění na trati. Otázkou však je, jak moc se aplikace povedla.

Aplikace Tour de France 2021 by Škoda: povedla se či nikoliv?

Aplikace Tour de France 2021 ihned po spuštění v Česku jednoduše nefungovala. Už spouštěcí obrazovka ukazovala termín konání závodů od roku 2021 až do roku 2023, což je samozřejmě nesmysl. Na jednotlivých záložkách pak ti, co si apku naistalovali, našli pouze černou obrazovku.

Tour de France 2022 by ŠKODA
Tour de France 2022 by ŠKODA

Negativní recenze se tak jen sypaly. Naštěstí na ně vývojář aplikace reagoval a sliboval nápravu. Ta po několika dnech skutečně přišla, její kvalitu můžete posoudit sami. Tour de France 2021 by Škoda je dostupná v češtině, má to ale háček.

Na úvodní obrazovce dostáváme přehled o aktuální etapě. Najdeme zde významné okamžiky, citáty a také snímky a videa z etapy. V další části se pak dozvíme, kdo získal žlutý, zelený, puntíkovaný i bílý trikot. K dispozici pak jsou také informace o výchozí a cílové destinaci etapy.

Další záložka nese všeříkající název: “Tabulka umístění“. Zde je samozřejmě možné vyčíst pořadí všech účastníků jednotlivých etap, případně jména závodníků, kteří ze závodu odstoupili.

Nejzajímavější položkou v aplikaci by měla být sekce “Živě“. Zklamání však čeká na každého, kdo by čekal živý online videopřenos. Uživatelé aplikace se dočkají zejména textových informací, občas proloženého fotografií či videem.

V oddělení “Týmy” se můžeme dozvědět mnoho o členech jednotlivých družstev, jak si v Tour de France vedou a také jaké úspěchy se přičetly na jejich konta v uplynulých letech. Máte-li oblíbený tým, můžete jej v seznamu i vyhledat.

Aplikace mimo jiné odkazuje také na soutěž, jejíž hlavním tématem je samozřejmě cyklistika. Vyhrát je možné například let vrtulníkem nad pelotonem, zelený trikot s podpisy nejlepších závodníku či cyklopočítač GARMIN. Stačí odpovědět na několik otázek. Pokud se vám však podaří proklikat až ke kvízu, čeká vás nemilé překvapení – otázky jsou anglicky či francouzsky.

Ač je aplikace Tour de France 2021 by Škoda v češtině, drtivá většina obsahu zůstává v angličtině nebo také francouzštině. Tedy i přes to, že vývojáři původní problémy vyřešili, naskytnul se další, neméně závažný. Nutno však podotknout, že v Google Play získala apka šesté místo v kategorii Sport.

Proč podle vás vydali aplikaci vývojáři i v Česku?

Zdroj: Aplikace Tour de France by Škoda

Miroslav Selz
O Autorovi - Miroslav Selz

Technologický nadšenec, který od Applu "přesedlal" do světa Androida. Ve volném čase rád píše, cvičí, zpívá, zajímá se o zdravý životní styl a využití mobilních… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)