Torchie: Svítilna, která strčí ostatní aplikace do kapsy

torchie aplikace android

Téměř všechny nynější smartphony disponují horší či lepší přisvětlovací diodou. Je docela dobře možné, že se častěji přistihnete při používání blesku jako svítilny než k osvětlení pořizovaných fotografií. Na tom samozřejmě není nic špatného – a pokud k tomu máte ještě praktickou aplikaci v podobě Torchie, nic vaší smartphonové svítilně nebrání v použití. Čím je nová aplikace Torchie tak výjimečná?

Torchie strká ostatní svítilny do kapsy

Použití přisvětlovací diody na zadní straně dnešních smartphonů se kromě pořizování fotografií sestává hlavně z praktické baterky. Blesk obstojně nahradí klasické svítilny, v mnoha případech je i sílou světla snadno překoná. Ačkoli máme smartphony na rozdíl od objemných baterek stále po ruce, mnohdy má samotné spuštění diody daleko od praktičnosti – systémové tlačítko je zašité v nastavení nebo alternativní aplikace překypuje reklamami. Nová aplikace s roztomilým názvem Torchie nabídne nevšední a praktické použití – i při zhaslé obrazovce.

Klasické zapínání svítilny není ani rychlé, ani praktické

Pokud nemáte možnost spouštění svítilny z vysouvací lišty v systému, pravděpodobně už jste vyzkoušeli několik aplikací dostupných na Google Play – ať už v podobě dodatečného panelu v liště nebo samostatné aplikace s tlačítkem. Zmiňované možnosti se však dělí o jeden velký nedostatek – je totiž potřeba se ke spuštění baterky proklikat. Ať už se jedná o odemknutí obrazovky nebo samotné spuštění aplikace, vše proces prodlužuje a činí ho nepraktickým.

Svižné spuštění i přes zhaslou obrazovku

V jednoduché grafice aplikace se sice ukrývá i samostatné tlačítko pro spuštění svítilny, Torchie však rozhodně nestojí o to, abyste ho využívali. Po udělení práv totiž Torchie spustí baterku vždy, když najednou stisknete obě tlačítka hlasitosti – a to i když máte zhaslou a zamklou obrazovku. Unikátní řešení je velmi praktické a baterka je vždy na dosah.

Zadarmo a bez reklam

Jednoduchá aplikace navíc nekomplikuje použití reklamami a funguje vždy a okamžitě. Grafika Torchie sestává z jednoduchých barev a geometrických prvků, celkově je nová aplikace zajímavým softwarem. Aplikace je zcela zdarma – vývojáře můžete podpořit dobrovolným darem v hodnotě 20 korun.

Torchie - Volume Button Torch
Torchie - Volume Button Torch
Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)