Aplikace Todoist přináší umělou inteligenci, která vám naplánuje úkoly

aplikace-todoist-smart-schedule_ico

Aplikace Todoist je jedním z mnoha programů, které můžete použít pro sledování úkolů a plánování času. V poslední verzi 11.1 přichází se zcela novou funkcí “Smart Schedule”, využívající k plánování umělou inteligenci. Důvodem k zavedení této novinky je skutečnost, že více než 70 % uživatelů služby má ve svých seznamech zpožděné úkoly. Autoři tvrdí, že Todoist nyní používá “prediktivní modelování” k učení vašich návyků, které kombinuje se vzory chování jiných uživatelů. Tyto informace pak využívá k vytvoření optimalizovaného plánu úloh na následující den a týden.

Aplikace Todoist přináší umělou inteligenci, která vám naplánuje úkoly (animace se spustí po klepnutí) Aplikace Todoist přináší umělou inteligenci, která vám naplánuje úkoly (animace se spustí po klepnutí)

Tak například, pokud máte mnoho úkolů na čtvrtek, ale v pátek máte volno, Smart Schedule navrhne přesun některých úkolů na další den. Automatická inteligence také odhaduje naléhavost jednotlivých úloh na základě anonymních údajů ostatních uživatelů aplikace Todoist. Návrhy lze samozřejmě nejen akceptovat, ale také odmítnout či upravit, jak uznáte za vhodné. Součástí nové funkce je také postupné učení návyků uživatele. V průběhu času by se tedy schopnosti chytrého plánovače měly zlepšovat.

Co nabízí aplikace Todoist?

Sami autoři v Obchodě Play uvádějí: “Představujeme zbrusu novou funkci “Smart Schedule” – mnohem inteligentnější způsob, jak plánovat svůj den.” Program vám pomůže najít nejlepší termíny pro vaše úkoly na základě:

  • Vašich zvyků a návyků.
  • Toho, co máte v plánu.
  • Kdy obvykle plníte podobné úkoly.
  • Naléhavosti úkolu.
  • Toho, zda je pracovní den nebo víkend – umělá inteligence se učí, jaké typy úkolů lze provést o víkendech, a které by měly být naplánovány na pracovní dny.
  • Dalších faktorů.

Funkce je dostupná na všech platformách, tedy na webu i v aplikacích pro Android, iOS, Mac a Windows. Vývojáři tvrdí, že data, která umělá inteligence využívá pro funkci Smart Schedule, jsou zpracovávána automaticky a k osobním údajům se nikdo nedostane.

Aplikace Todoist pomáhá se správou úkolů plánováním (a přeplánováním) dnů a týdnů. Jejím cílem je, aby uživatel pracoval vždy na tom, co je pro něj nejdůležitější.

Nejnovější verze aplikace Todoist je dostupná v Obchodě Play, kde je k dispozici zdarma. Instalační balíček je velký 9,5 MB a použít ho lze na Androidu 4.1 a novějším. Po více než deseti milionech instalací má tento program průměrnou známku 4,4.

Todoist: to-do list & planner
Todoist: to-do list & planner

Zdroje: androidauthority.com, blog.todoist.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)